Julian Schieber, Robert Lewandowski in Kevin Grosskreutz so zrežirali novo zmago Borussie, ki se je utrdila na drugem mestu. Foto: EPA
Robert Lewandowski in Jürgen Klopp
Jürgen Klopp je po porazu v Münchnu ostro besedno obračunal z Bavarci. Po zmagi nad Hannovrom se je že pomiril in misli usmeril k tekmi proti Šahtarju v Ligi prvakov. Foto: EPA
Mario Gomez
Mario Gomez je Bayernu zagotovil nove tri točke. Foto: EPA

Gostitelji so začeli odločno, v 8. minuti je Kevin Grosskreutz ušel po desni strani in pred vrati našel Roberta Lewandowskega, ki je z devetih metrov z desnico zatresel mrežo. Poljski napadalec, ki ne bo podaljšal pogodbe z Borussio, je v 21. minuti dokazal, da bo pošteno opravil svoje delo do konca. Strel Grosskreutza s 14 metrov je vratar Hannovra Ron Robert Zieler še uspel odbiti, Lewandowski pa je žogo pospravil v mrežo.

Pet minut pred odmorom so gostje znižali, po prostem strelu je Didier Ya Konan z glavo podaljšal žogo, branilec Borussie Felipe Santana jo je usmeril proti svojemu golu, Roman Weidenfeller jo je še uspel odbiti v prečko, Mohammed Abdellaoue pa jo je z glavo poslal v mrežo.

V 72. minuti je Jakub Blaszczykowski prodrl po levi strani in zaposlil Juliana Schieberja, ki je z levico postavil končni izid.

Bavarci že do 20. zmage
Bayern je na 24 tekmah letošnje sezone v državnem prvenstvu zmagal še 20. Z novimi tremi točkami Bavarci ohranjajo ogromno prednost, saj druga Borussia iz Dortmunda zaostaja že za 17 točk. Prvo priložnost na tekmi so si priigrali gostitelji, a je bil Danny Williams nenatančen. Nato so pričakovano pobudo prevzeli Münchenčani.

Jerome Boateng je odvzel žogo Igorju De Camargu, nato žogo z diagonalno podajo predal Francku Riberyju. Francoz je z glavo v kazenskem prostoru našel Maria Gomeza in odlični napadalec, ki se polčasi vrača v formo po težki poškodbi, je premagal Heurelha Gomesa. Bayern je bil blizu povišanja prednosti, a je Bastian Schweinsteiger dvakrat s prostega strela zatresel le okvir vrat. V vratih gostov je namesto Manuela Neuerja stal nekdanji čuvaj mreže Hoffenheima Tom Starke.

Heynckes ostro odgovoril Kloppu
V nemški javnosti zelo odmeva besedna vojna Juppa Heynckesa in Jürgena Kloppa po tekmi četrtfinala nemškega pokala, ki jo je Bayern v sredo zvečer na Allianz Areni dobil z 1:0.

"Če opišem trenutni položaj, bi rekel, da je tak kot v industriji. To kar Kitajci delajo v industriji, to dela Bayern v nogometu. Münchenčani gledajo, kaj delajo drugi, nato pa zaradi polne blagajne kupijo igralce in sledijo poti ter jih kopirajo. Zaradi kakovostnejšega igralskega kadra postanejo boljši," je dejal Klopp na novinarski konferenci pred tekmo s Hannovrom.

S tem je razjezil Heynckesa, ki pa je vseeno dodal, da so dortmundski novinarji njegove besede napačno interpretirali. "Ne dajem veliko na to, kar naj bi izjavil. Če pa res tako misli, nikakor ne dokazuje, da je predstavnik velikega kluba. Klub kaže svojo veličino tudi s tem, kako zna prenesti poraz. Bayern obstaja že mnogo dlje kot Klopp in vedno je imel svoj slog igre. Če bo imel Klopp možnost trenirati Bayern ali madridski Real, bo lahko videl, da sta to kluba iz drugega sveta. Pa s tem nočem podcenjevati Borussie. Pri Bayernu in Realu so trenerske naloge zahtevnejše na vseh področjih, tako da mora trener Borussie malo bolj premisliti, kakšne neumnosti govori," je zabrusil 67-letni Heynckes, ki je leta 1998 z Realom osvojil Ligo prvakov.

Na stran Kloppa se je postavil tudi direktor Borussie Hans-Joachim Watzke: "Bayern vsekakor ni klub, ki bi nam lahko govoril, kakšno mora biti naše obnašanje po porazih. Ne potrebujemo nobenih lekcij, še posebno ne od kluba, ki ima v Nemčiji monopol. Vse, kar je rekel Jürgen, absolutno drži."

Tudi Hoeness dodal svoje
Najbolj nasmejan je seveda predsednik Bayerna Uli Hoeness, ki je dejal, da so razmerja v Nemčiji znova na pravem mestu in seveda še dolil olje na ogenj v Porurju.