Robert Lewandowski je z glavo postavil končni izid. Foto: Reuters

Z osvojeno točko so Katalonci resda ohranili upe na preboj med najboljših 16, vendar se lahko ti razblinijo že čez dva tedna, če bo Inter premagal Viktorio Plzen. Nove tri točke Milančanov bi namreč pomenile, da jih Barca v zadnjem krogu na noben način ne more več ujeti. Bayern ima z 12 točkami že zdaj pred Barcelono (4) neulovljivo prednost.

Barella kaznoval napako Piqueja

Prvi polčas je bil po okusu domačih navijačev. V 40. minuti je namreč po akciji Raphinhe in Sergija Roberta po desni strani iz bližine najprej za gostitelje zadel Ousmane Dembele. Na odmor je Barcelona odšla s prednostjo 1:0.

Drugi polčas so bolje začeli varovanci Simoneja Inzaghija, v 50. minuti je izenačil Nicola Barella. Izkoristil je veliko napako Gerarda Piqueja, ki je po dolgi podaji Alessandra Bastonija v kazenski prostor mislil, da za njim ni več nobenega igralca. Za hrbtom se mu je prikradel italijanski reprezentant in spretno zatresel mrežo.

Ousmane Dembele je v 40. minuti dosegel prvi gol na tekmi. Foto: Reuters

Martinez v obe vratnici in mrežo

Črno-modri so bili v nadaljevanju še naprej nevarni in v 63. minuti zadeli še enkrat. Po lahkomiselnosti Sergia Busquetsa in podaji Hakana Calhanogluja si je Lautaro Martinez na robu kazenskega prostora lepo ustavil žogo s prsmi, dobil dvoboj z Ericom Garcio in sprožil strel s 14 metrov. Po odboju od obeh vratnic je žoga končala za hrbtom Marca-Andreja ter Stegna.

Norišnica v zadnjih 15 minutah

82. minuta je prinesla izenačenje Roberta Lewandowskega, ki je najprej slabo streljal z glavo, po odbiti žogi Interjeve obrambe pa zadel s strelom po tleh s 15 metrov. Vendar je v 89. minuti po izvrstni akciji v treh potezah rezervist Robin Gosens po podajah vratarja Andreja Onanaja in Martineza poskrbel za novo vodstvo Interja. Barca je bila na pragu izpada, a je njeno upanje na osmino finala s še enim golom v 92. minuti podaljšal Lewandowski. Poljak je po predložku Garcie z desne strani v polno meril z glavo.

Gosti so imeli v 94. minuti še eno priložnost za zmago, ki pa je niso izkoristili. Kristjan Asllani je bil preveč sebičen in poskusil s strelom iz neposredne bližine, vendar je ter Stegen stopil nekaj korakov iz vrat in se izkazal z obrambo z nogo.

Veselje nogometašev Interja po zadetku Lautara Martineza v 63. minuti za vodstvo z 1:2. Foto: Reuters

Džeko zadel prečko

V prvem polčasu je bil Inter najbližje zadetku v 17. minuti, ko je po prostem strelu Edin Džeko z nekaj metrov žogo poslal v prečko. V 28. minuti je po protinapadu streljal Denzel Dumfries, a je njegov poskus ter Stegen ubranil.

Barcelona je prvič zapretila že v 9. minuti, ko je po podaji iz kota in strelu Lewandowskega z glavo žogo pred golovo črto izbil Henrih Mhitarjan. Po pol ure igre je postajala vse nevarnejša (v 37. minuti Raphinha po predložku Lewandowskega ni bil dovolj natančen) in nato tudi dosegla vodilni zadetek.

Pred tednom dni 1:0 za Inter

Španski in italijanski podprvaki so se znova srečali osem dni po tekmi v Milanu, na kateri so bili Katalonci zelo razburjeni nad odločitvami mariborskega sodnika Slavka Vinčića. Prepričani so bili, da jih je Vinčić (in VAR) oškodoval, ker v končnici srečanja ni pokazal na 11-metrovko po domnevnem igranju z roko rezervista Dumfriesa. Barca je izgubila z 1:0 in po Münchnu doživela drugi zaporedni poraz v gosteh. Danes si novega spodrsljaja ni smela več privoščiti.

Vinčić je tokrat sodil na dvoboju v skupini A med Rangersom in Liverpoolom, ki se je končal z zmago gostov z 1:7. Vodilni Napoli je še enkrat premagal Ajax in s popolnim izkupičkom že potrdil uvrstitev v osmino finala. Potem ko je v Amsterdamu zmagal s 6:1, je bilo tokrat v Neaplju 4:2.

Simon Mignolet je v končnici tekme takole preprečil veselje Alvaru Morati. Foto: Reuters

Mignolet junak ob zgodovinskem dosežku Cluba Bruggeja

Voda še naprej teče v grlo madridskemu Atleticu, ki se je v skupini B doma z 0:0 razšel s Clubom Bruggejem.

Belgijski prvaki so Jana Oblaka in soigralce prejšnji teden ugnali z 2:0. Po štirih tekmah še niso prejeli zadetka!

Z odlično obrambno predstavo na stadionu Wanda Metropolitano so se v desetem poskusu prvič uvrstili v izločilne boje Lige prvakov. Vratar gostov Simon Mignolet je bil najboljši posameznik tekme, zbral je devet obramb. Največ priložnosti je imel Antoine Griezmann, ob koncu je Mignolet ustavil tudi strel Alvara Morate iz bližine.

Liga prvakov, 4. krog

Skupina A:
NAPOLI – AJAX 4:2 (2:0)
Lozano 4., Raspadori 16., Kvarachelia 62./11-m, Osimhen 89.; Klaassen 49., Bergwijn 83.

RANGERS – LIVERPOOL 1:7 (1:1)
Arfield 17.; Firmino 24., 55., Nunez 66., Salah 76., 80., 81., Elliott 87.

Sodnik: Slavko Vinčić (Slovenija)

NAPOLI *           4  4 0 0 17:4 12
LIVERPOOL          4  3 0 1 12:6  9
AJAX               4  1 0 3  8:12 3
RANGERS            4  0 0 4  1:16 0
        * - že v osmini finala
Mohamed Salah je v Glasgowu za Liverpool igral od 68. minute. V 76., 80. in 81. minuti je zadel kar trikrat in tako v šestih minutah (najhitreje v zgodovini Lige prvakov) dosegel hat-trick. Foto: Reuters