Skok in strel z glavo danskega branilca Andresa Christensena, ki je vrnil Barcelono v vodstvo. Foto: Reuters

Paris Saint-Germain ni izgubil kar na 27 tekmah oziroma vse od novembrskega gostovanja pri Milanu, zdaj pa doživlja novo veliko razočaranje v elitnem tekmovanju, ki ga ne zmore osvojiti.

V Parizu so gostitelji začeli podjetno, imeli izrazito pobudo v prve četrt ure, ko je Barcelona vzpostavila ravnotežje. Po nekaj nevarnih napadih so gostje iz protinapada izigrali domačo obrambo v 37. minuti. Po desni strani je prodrl Lamine Yamal in poslal predložek v kazenski prostor, vratar Gianluigi Donnarumma je sicer preprečil strel Roberta Lewandowskega, a sočasno žogo odbil naravnost na nogo Raphinhe, ki mu ni bilo težko zatresti praznega gola.

Bliskoviti preobrat Parižanov

Vitinha je poskrbel, da je PSG proti Barceloni povedel ob izteku 50. minute, čeprav so gostitelji na odmor odšli z zaostankom. Foto: Reuters

Vsega pet minut igre v drugem polčasu je prineslo preobrat PSG-ja. V 48. minuti je akcijo začel in po vrnjeni žogi tudi dokončal Ousmane Dembele. S preigravanjem je krilni napadalec iztiril še lanske soigralce in z neubranljivim strelom pod prečko matiral ter Stegna za 1:1.

Šok izenačenja so Parižani hitro izkoristili za vodilni gol. Kombinacija po desni strani in Fabian Ruiz je v ogenj poslal Vitinho, Portugalec pa je z natančnim diagonalnim strelom zadel za 2:1. V 55. minuti je prečka rešila Katalonce pred še višjim zaostankom: z desne strani je silovito udaril rezervist Bradley Barcola.

Rezervista prinesla zasuk v korist gostov

Grafiko zagotavlja sofascore.com

PSG je vrstil napade proti nasprotnim vratom, ko je po uri igre prišla hladna prha. Proti toku igre je Raphinha z drugim golom večera izenačil na 2:2. Donnarumma je medlo poslal žogo v sredino, od koder jo je rezervist Pedri s prvim dotikom na tekmi z elegantnim lobom poslal v osrčje kazenskega prostora, Brazilec pa je z enim dotikom matiral Italijana v vratih francoskih prvakov.

V 75. minuti je Dembele že opravil vse, a je z diagonalnim strelom stresel le desno vratnico. Kazen je prišla v 77. minuti, ko je po podaji Gündogana iz kota z leve strani rezervist Andreas Christensen zadel iz bližine za veliki preobrat gostov.

Komaj drugi domači poraz sezone

Ob koncu je precej medli Kylian Mbappe zapravil še najresnejšo priložnost za izenačenje PSG-ja, ki je na koncu doživel prvi poraz po petih mesecih, Barcelona pa je šele druga ekipa, ki je v tej sezoni slavila na Parku princev.

Argentinec Rodrigo De Paul je pograbil in izkoristil darilo, ki sta mu ga podarila švicarski vratar Kobel in nizozemski branilec Maatsen. Foto: Reuters

Atletico kaznoval dve grobi napaki Borussie

Prvi gol srednega večera v Ligi prvakov je padel ob izteku 4. minute v Madridu. Veliko napako si je privoščil gostujoči vratar Gregor Kobel, branilec Ian Maatsen je pod pritiskom podaril žogo, ki jo je pobral Rodrigo De Paul in jo mirno spremenil v vodstvo Atletica z 1:0.

Po dobre pol ure si je obramba Borussia privoščila novo grobo napako. Dva branilca sta si bila v napoto in podarjena žoga je prišla do Griezmanna, ki je hitro podaljšal podajo do Samuela Lina, ki je podvojil prednost Atletica.

Oblak in okvir vrat preprečila izenačenje

Po zaostanku za dva gola je pobuda prešla v roke Nemcev, ki so veliko poskušali, a so merili precej nenatančno vse do 81. minute. Predtem se je Kobel odkupil za uvodno veliko napako, ko je ubranil nevaren strel Lina.

Veliki gol upanja je Dortmund dosegel ob izteku tekme. Sebastien Haller, ki je vstopil v 60. minuti, je neovirano sprejel žogo v kazenskem prostoru in iz obrata matiral Oblaka.

V 87. je moral Oblak spet posredovati ob močnem strelu Jamieja Bynoeja Gittensa, žogo je z zadnjimi močmi usmeril v prečko in v kot. V sodnikovem dodatku pa je prav v zadnji akciji Julian Brandt po strelu z glavo Oblaka že premagal, a je žoga zadela stičišče prečke in vratnice.

V torek dve poslastici, a brez zmagovalca

Polfinale letošnje Lige prvakov se je začel s pravcato dvojno poslastico: Real Madrid je doma proti branilcu naslova Manchester Cityju iztržil 3:3, Arsenal pa je doma remiziral z Bayernom z 2:2.

LIGA PRVAKOV

ČETRTFINALE, prve tekme

ATLETICO MADRID - BORUSSIA DORTMUND 2:1 (2:0)
De Paul 4., Lino 32.; Haller 81.

PARIS SG - BARCELONA 2:3 (0:1)
Dembélé 48., Vitinha 50.; Raphinha 37., 62., Christensen 77.

Povratni tekmi bosta 16. aprila.

Odigrano v torek:

Nogometna poslastica v Madridu s šestimi goli

ARSENAL - BAYERN 2:2 (1:2)
Saka 12., Trossard 76.; Gnabry 18., Kane 32./11-m

REAL MADRID - MAN CITY 3:3 (2:1)
Dias 12./ag, Rodrygo 14., Valverde 76.; Bernardo Silva 2., Foden 66., Gvardiol 71.

Povratni tekmi bosta 17. aprila.

POLFINALE, prvi tekmi

30. aprila/1. maja:

ATLETICO/BORUSSIA (D) - PSG/BARCELONA

ARSENAL/BAYERN MÜNCHEN - REAL MADRID/MANCHESTER CITY

Povratni tekmi 7. in 8. maja.

Finale bo v soboto, 1. junija, v Londonu. Stadion Wembley bo gostil že osmi finale za evropskega prvaka.