Guayre (v sredini) se je po zadetku znašel v primežu soigralcev. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Ibrahimović je v 42. minuti ukanil obrambo Rapida. Foto: EPA
Thiery Henry
Henry kar ni mogel verjeti, da je z bele točke zgrešil celo okvir vrat. Foto: EPA

Edini zadetek na živčni tekmi je padel v 67. minuti, ko je rezervist Guayre lepo pritekel v kazenski prostor, kamor mu je podal Font, in premagal Sylvo.

Neslavno slovo Manchester Uniteda
Španci so tako potrdili osmino finala, kamor se je uvrstila tudi Benfica, ki je bila z 2:1 boljša od Manchester Uniteda. "Rdeči vragi" so sicer povedli prek Scholesa, ki je zadel že v 6. minuti, a je Geovanni z glavo kmalu poravnal izid. "Orli" so nato do zmagovitega gola prišli v 34. minuti, ko je strel Beta na robu kazenskega prostora oplazil Scholesa in presenetil van der Sarja.

Gostje so v drugem polčasu poskušali doseči izenačujoči gol, vendar si prave priložnosti niso priigrali in po devetih zaporednih uvrstitvah v izločilne boje Lige prvakov se tokrat poslavljajo že v predtekmovanju kot zadnji v skupini, saj si je Pokal Uefa priboril Lille.

Werder izkoristil poraz Udineseja
Barcelona je kljub odsotnosti Eto'oja in Ronaldinha z 2:0 ugnala Udinese v gosteh. Videmčani so za osmino finala potrebovali le remi, a se jim račun ni izšel, saj so v končnici prejeli usodna gola. V 85. minuti jih je načel Ezquerro, ki je zadel po "bilijardu" v kazenskem prostoru, vse upe domačih pa je pet minut pozneje iz protinapada pokopal Iniesta.

"Katalonski rezervisti" so bili sicer večji del tekme boljši nasprotnik, poskusa Giulyja sta končala v vratnici in prečki, medtem ko so se domači predvsem v 2. polčasu osredotočili na branjenje remija, kar se jim je nazadnje maščevalo. Razočaranje na polnem stadionu Friuli (40.000) je bilo veliko.

"Darilo" Italijanov je izkoristil Werder, ki se je kar s 5:1 znesel nad Panathinaikosom. "Šov" domačih se je začel že v 2. minuti, ko je z bele točke zadel Micoud, končal pa v sodnikovem podaljšku z golom Fringsa. Vmes se je med strelce dvakrat vpisal Paragvajec Valdez. Častni gol za goste je zabil Morris.

Bayern pustil točki v Bruggeu
V skupini A sta bila potnika v osmino finala znana že pred zadnjim krogom, v katerem je Bayern le remiziral z Bruggeem (1:1), Juventus pa je slavil na Dunaju (3:1) in si priboril prvo mesto. Izkazal se je veteran Del Piero, ki je dosegel dva zadetka, od katerih je bil prvi mojstrovina s prostega strela. Na drugi strani bi si Rapid poleg častnega gola Kincla zaslužil še enajstmetrovko, saj je Vieira v kazenskem prostoru z roko ustavil prosti strel, česar pa sodnik ni "videl".

V Bruggeu so bolje začeli Bavarci, ki so v 21. minuti povedli prek Pizarra. Toda veselje je bilo kratkotrajno, saj je deset minut pozneje z izjemnim golom z roba kazenskega prostora zadel posojeni napadalec madridskega Reala Portillo. V podaljšku je Guerrero dosegel zmagoviti zadetek, vendar je že pred tem glavni sodnik odpiskal konec srečanja.

Mreže v Londonu in Pragi mirovale
Srečanji v skupini B med Arsenalom in Ajaxom ter Sparto in Thunom sta se končali brez golov. V mrzlem in hladnem Londonu sta obe moštvi pokazali malo. Bližje zmagi so bili Topničarji, za katere je Henry grdo zastreljal enajstmetrovko, saj ni zadel niti okvirja vrat. Domači, ki so igrali brez Piresa, Campbella, Bergkampa, Ljungberga in Lehmanna, so sicer že pred zadnjem krogom osvojili prvo mesto.

Z remijem v Pragi pa si je nadaljevanje v Pokalu Uefa priboril Thun. V Evropi bi kaj lahko prezimila tudi Sparta, a je strel Petrousa v 81. minuti ustavila prečka. Ekipi sta tekmo končali z desetimi igralci.

Žreb parov osmine finala bo 16. decembra.