Kaka je z dvema zadetkoma pokopal Schalkeja. Foto: EPA
Nogometaši Schalkeja so bili po koncu srečanja na San Siru zelo razočarani. Foto: EPA
Jefferson Farfan (levo) je potrdil zmago PSV-ja. Foto: EPA
Artmedia - Porto
Blatno igrišče v Bratislavi je onemogočalo normalno igro. Foto: EPA
Eidur Gudjohnsen
Eidurju Gudjohnsenu ni uspelo zatresti mreže Liverpoola, ki je zmagal v skupini G. Foto: EPA
Rivaldo (desno) je prinesel Olympiacosu prvo letošnjo zmago v Ligi prvakov. Foto: EPA

Milan je v neposrednem obračunu za napredovanje med najboljših 16 v Evropi premagal Schalkeja s 3:2, iz skupine E pa gre naprej še PSV, ki je bil z 2:0 boljši od Fenerbahčeja. Rangersom je v skupini H zadostoval že remi proti Interju (1:1), saj na drugem srečanju med Artmedio in Portom ni bilo zadetkov.

Milanova obramba zdržala nemški pritisk
Na San Siru sta Milan in Schalke uprizorila predstavo za sladokusce. Na začetku tekme so bili boljši Nemci, ki so si prek Kevina Kuranyija in Hamita Altintopa priigrali tudi dve lepi priložnosti, vendar je prvi streljal previsoko, drugi pa mimo vrat. V dvoboju z turškim napadalcem se je poškodoval Paolo Maldini in moral zapustiti igrišče. Zamenjal ga je Dario Šimić.

V 42. minuti je domače po prekršku nad Kakajem s prekrasnim prostim strelom s 30 metrov v vodstvo popeljal Andrea Pirlo, toda gostujoči nogometaši so še pred odmorom izenačili prek Christiana Poulsena, ki je zadel z glavo. Na začetku drugega polčasa je v ospredje stopil Kaka. Najprej je po prodoru Andreja Ševčenka povišal na 2:1, kmalu zatem pa je bil na pravem mestu, potem ko Ukrajincu ni uspelo sprejeti žoge po podaji Filippa Inzaghija.

Ševčenko je imel prste vmes tudi pri znižanju Schalkeja na 3:2 v 66. minuti, saj se je ob strelu Lincolna žoga od njega odbila za hrbet Dide. Igralci iz Gelsenkirchna so do konca tekme poskušali doseči tretji gol, ki bi bil zanje zlata vreden, toda pripravili si niso niti ene resne priložnosti. Obramba Milana je svoje delo opravila odlično.

Lanski polfinalist PSV je za osmino finala potreboval zmago. Velik korak k njej je naredil že v 14. minuti, ko je po prostem strelu Jeffersona Farfana napako Sanlija Tuncaya kaznoval Philip Cocu. Vse upe gostov, da bi izenačili, je iz bližine pokopal Farfan pet minut pred koncem.

Rangerse rešilo tudi blato v Bratislavi
Škotska je končno dočakala prvega udeleženca osmine finala Lige prvakov. Rangersom je sprva kazalo slabo, saj je po pol ure Inter zasluženo povedel. Po kotu Siniše Mihajlovića je žogo v mrežo z glavo preusmeril Adriano. Osem minut pozneje je po bliskovitem protinapadu izenačil Peter Lövenkrands. V drugem polčasu se gostitelji dolgo časa niso mogli otresti pritiska modro-črnih, gledalci pa so napeto pričakovali novice iz Bratislave, kjer Artmedia ni smela doseči zadetka.

To se je naposled tudi zgodilo in Ibrox Park je eksplodiral od navdušenja. Manj zadovoljni so bili navijači na Slovaškem, ki jih je ves čas močil dež. Zaslužili bi si zmago svojih ljubljencev, toda preprečila jo je ravno blatna zelenica. Porto je bil boljši le na začetku prvega polčasa, nato pa so vajeti igre v svoje noge vzeli domači nogometaši in večkrat ogrozili vrata Vitorja Baie. Njegova mreža je na koncu ostala nedotaknjena, Artmedia pa se je morala zadovoljiti s pokalom Uefa.

Tam bo nastopil tudi Betis, ki je v skupini G zadnjo tekmo sicer izgubil. Doma je nekoliko presenetljivo klonil proti Anderlechtu z 0:1. Junak zmage Belgijcev je bil branilec Vincent Kompany. Z zadetkom v 44. minuti je dosegel šele prvi gol Anderlechta v letošnji Ligi prvakov in končal njegov niz 12 porazov v najprestižnejšem evropskem tekmovanju.

Chelsea "le" drugi
Liverpoolu je uspelo na Stamford Bridgeu ohraniti svojo mrežo nedotaknjeno (0:0) in s tem je zmagal v skupini G. Že v 7. minuti je močan strel Franka Lamparda odlično obranil Jose Manuel Reina. Branilci naslova so imeli lepo priložnost po pol ure igre, ko je Steven Gerrard našel Jona Arneja Riiseja, a je vratar Petr Cech odlično posredoval z nogo. Na začetku drugega dela je za las mimo vrat gostov ustrelil Arjen Robben.

Chelsea je imel v nadaljevanju precej več od igre. Lampard je podaji Damiena Duffa streljal čez gol. Po tekmi je tudi trener angleških prvakov Jose Mourinho priznal, da se je Liverpool odlično branil.

Preobrat Olympiacosa
Real je z novim trenerjem Juanom Ramonom Carom doživel nov poraz. Na gostovanju pri Olympiacosu se v prvem polčasu ni poznala odsotnost številnih njegovih zvezdnikov, v nadaljevanju pa so Grki s sijajnim volejem Erola Buluta z 20 metrov in Rivaldovim strelom iz bližine zasluženo slavili z 2:1.

Lyon je potrdil primat v skupini F z enakim izidom proti Rosenborgu. Strelca pri Francozih sta bila še ne 18-letni Karim Benzema in Brazilec Fred, ki je zmagovalca odločil v 93. minuti.