Mrežo Lyona je v 61. minuti načel Slovak Robert Vittek (v rdeči majici). Foto: EPA
Nesreča v Parizu
Nesreča pri Stade de Franceu je zahtevala življenji 10- in 17-letnega navijača Lilla. Foto: EPA

Sedemkratni zaporedni prvaki Francije so na Stade de Franceu v Parizu z 2:0 klonili proti Lillu, kar je njihov drugi poraz proti temu moštvu v samo nekaj dneh. Zadetka sta dosegla Robert Vittek (61) in Michel Bastos (90).

Rekorden obisk na tekmi francoskega prvenstva
Tekmo si je ogledalo 78.000 gledalcev, kar je rekorden obisk v zgodovini francoskega prvenstva. V sredo je Lille s 3:2 izločil Lyon v osmini finala francoskega pokala, potem ko je v 93. minuti zadel Fauvergue. Za nameček je ob polčasu z igrišča odšepal prvi strelec Lyona Karim Benzema, ki najverjetneje ne bo mogel nastopiti na povratni tekmi osmine finala Lige prvakov proti Barceloni (1:1).

Tragedija na tirih
Po tekmi je prišlo do tragedije izven stadiona, ko so si preštevilni navijači skrajšali pot s prečkanjem želeniške proge, po kateri je pripeljal primestni vlak. Umrla sta dva mladeniča, resneje ranjenih pa je bilo še 11 privržencev Lilla.

Prvi zasledovalec Paris SG, blizu tudi Marseille
Paris SG je z zadetkom Ludovica Giulyja na gostovanju ugnal Lorient (1:0), za katerega je Saifi v 80. minuti zapravil enajstmetrovko. Parižani za Lyonom zdaj zaostajajo le za točko. Priložnost, da bi se še bolj približal Lyonu, je zapravil Marseille, ki je doma le remiziral z Valenciennesom (0:0). Marseille in Toulouse, ki je s 3:0 odpravil Bordeaux, od vrha ločijo tri točke.

Cesar odigral vso tekmo
Boštjan Cesar je odigral vseh 90 minut za Grenoble, ki je z 2:1 ugnal Caen in se zasidral na sredini lestvice.