Začetna postava Slovenije na Ptuju. Foto: Twitter NZS

Gliha je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je žoga preletela vse, se nato odbila od tal in končala v mali mrežici vratarja Kazahstana.

Predtem so Slovenci povedli v 11. minuti, ko je po podaji iz kota z glavo zadel Žiga Lipušček, a je nato Kazahstan izenačil v 79. minuti prek Maksima Fedina. Še končna statistika: posest žoge 57:43, streli 12:9, v okvir vrat 6:5 – vse v korist varovancev Primoža Glihe, ki so pred dnevi v Kazahstanu remizirali (0:0).

Slovenci so se tako veselili četrte zmage, s katero so se utrdili na drugem mestu skupine 9.

Slovenija bo predzadnjo kvalifikacijsko tekmo igrala 12. oktobra, ko bo gostila Bolgarijo, zadnjo pa 16. oktobra, ko bo gostovala pri vodilni Franciji. Na zaključni turnir stare celine bodo napredovali zmagovalci devetih skupin, štiri najboljše drugouvrščene pa bodo igrale dodatne kvalifikacije za zadnji dve mesti.