Reinova napaka ni bila udodna, saj je Liverpool potreboval le točko za napredovanje. Foto: EPA
Rossi je k zmagi Villareala prispeval dva zadetka. Foto: Reuters
Porto
igralci Porta so se napredovanja razveselili v snegu. Foto: Reuters
Strelci v Evropski ligi razpoloženi

"Redsi" so za napredovanje potrebovali le točko, remi med Utreshtom in Napolijem (3:3) pa pomeni, da jih na vrhu skupine K ne more nihče več prehiteti. Roy Hodgson na igrišče ni poslal najmočnejše ekipe, manjkalo je kar osem članov prve enajsterice, po poškodbi pa je zaigral Joe Cole. Priložnost je tako dobil tudi Milan Jovanović, ki je Liverpool popeljal v vodstvo iz prve prave priložnosti. Srbski reprezentant je podal do Ryana Babla, ki mu je podal do daljše vratnice, kjer je Jovanović nato zadel.

Reini žoga ušla
Steaua je prišla do izenačenja v 61. minuti. Stanislav Angelov je s podajo v kazenski prostor našel Ederja Bonfima, ki je neoviran streljal z glavo. Pepe Reina, ki ga je nekoliko zmotil Bogdan Stancu v prepovedanem položaju, je žogo z rokama že ujel, a mu je nato ušla med nogami.

Rumena podmornica pluje naprej
Villareal je predzadnji krog začel na tretjem mestu v skupini D, z zmago 3:0 nad Dinamom iz Zagreba pa si je zagotovil nadaljevanje evropske sezone, k čemur je pripomogel remi med Solunom in Brüggem (1:1). Rumeno podmornico je na El Madrigalu z 11-metrovke v vodstvo popeljal Giuseppe Rossi. Vratar Ivan Kelava je v kazenskem prostoru podrl Marca Rubena, sodnik pa je pokazal na belo točko. Kelava se je nato izkazal pri poskusih Rossija in Canija, preden ga je po podaji Rossija premagal Ruben. Rossi je v drugem polčasu dodal še en zadetek z roba kazenskega prostora. Španci bi lahko slavili z večjo razliko, a je proti koncu srečanja Kelav fantastično ubranil strel Marcosa Senne z 11 metrov. Zagrebčani so tekmo končali z desetimi igralci, Igor Biščan je moral zaradi igranja z roko in posledičnega rdečega kartona predčasno z igrišča. Dinamo mora v šestem krogu premagati Solun, če želi napredovati.

Palermo po poti Juventusa in Sampdorie
Palermo, za katerega Josip Iličić in Armin Bačinović ne smeta igrati, je po Juventusu in Sampdorii naslednji italijanski klub, ki se bo po skupinskem delu poslovil od Evropske lige, usoden je bil remi s praško Sparto (2:2). Ključen trenutek tekme se je zgodil v 59. minuti, ko je ob vodstvu Italijanov Dorin Goian v kazenskem prostoru naredil prekršek nad Bonyjem Wilfredom in dobil drugi rumeni karton na tekmi. Jiri Kladrubsky je izenačil z 11-metrovke. Šest minut pozneje je sodnik pokazal na belo točko v korist Siciljanov, natančen je bil Mauricio Pinilla. Zadetek z glavo Juraja Kucka je izid poravnal in poslal Čehe v šestnajstino finala. Palermo je tekmo končal le z devetimi igralci, v 90. minuti je drugi rumeni karton prejel Javier Pastore.

Za napredovanje iz skupine J, iz katere so se po zmagi nad Sevillo (4:2) naprej že uvrstili Parižani, se bosta v zadnjem krogu 15. decembra borila Borussia Dortmund in Sevilla. Besiktaš in Porto sta napredovanje iz skupine L potrdila z novima zmagama. Portugalci so v gosteh s 3:1 premagali dunajski Rapid, Turki so z 2:1 v gosteh ugnali CSKA iz Sofije.