Dejan Lovren je že v 11. minuti napovedal novo zmago Liverpoola na Anfieldu. Foto: Reuters

V zadnjih enajstih letih ekipi, ki je vodila na božični dan, le dvakrat na koncu ni uspelo osvojiti naslova. Obakrat je bil to Liverpool. Izbranci Jürgena Kloppa letos meljejo vse pred seboj. Na drugo mesto se je prebil Tottenham, ki po zmagi nad Bournemouthom zaostaja šest točk. Manchester City je izgubil tretjič na zadnjih štirih tekmah in aktualni prvaki zaostajajo že sedem točk.

Jürgen Klopp še ne pozna poraza v letošnji sezoni v Premier ligi. Foto: Reuters

Lovren unovčil veliko napako Lacellesa
Newcastle je imel prvo veliko priložnost na Anfieldu, a Joselu z ugodnega položaja ni dobro zadel žoge z glavo po lepem predložku Matta Ritchiehja v 9. minuti. Le dve minuti zatem so Redsi povedli. Branilec srak Jamaal Lacelles je zelo slabo izbil žogo z glavo izpred svojih vrat, Dejan Lovren pa jo je s 13 metrov poslal pod prečko.

Newcastle nemočen v drugem polčasu
Takoj na začetku drugega polčasa je Paul Dummett v kazenskem prostoru spotaknil Mohameda Salaha in Egipčan je z bele točke povišal na 2:0. Gostje so bili v nadaljevanju nemočni. Liverpool je znova lepo kombiniral okoli kazenskega prostora v 79. minuti, ko je Trent Alexander Aronld z leve strani podal pred vrata, kjer je Xherdan Shaqiri le še podstavil nogo za 3:0. Končni izid je postavil rezervist Fabinho po podaji Salaha iz kota.

Ricardo Pereira je mojstrsko zadel žogo v 81. minuti. Foto: Reuters

Pereira z izjemnim golom še poglobil krizo Cityja
Leicester je še poglobil težave Manchester Cityja, ki se ni pobral po sobotnem šokantnem domačem porazu proti Crystal Palacu z 2:3. Sinjemodri so sicer na stadionu King Power dobro začeli. Po četrt ure igre je Sergio Agüero lepo zaposlil Bernarda Silvo v kazenskem prostoru. Portugalec se je izognil prepovedanemu položaju in z levico spretno matiral Kasperja Schmeichla. Pet minut zatem je Jamie Vardy natančno podal pred vrata, kjer je Fabian Delph zelo slabo pokril Marca Albrightona, ki je z glavo izenačil na 1:1.

Gostje so bili bolj nevarni v drugem polčasu, imeli so 70-odstotno posest žoge. Kevin De Bruyne, ki je po poškodbi kolena v letošnji sezoni prvič začel tekmo, je pripravil nekaj lepih priložnosti, a predvsem Agüero ni imel svojega dne. Odločitev je padla devet minut pred koncem, ko je po kotu Leroy Sane slabo izbil žogo z glavo, prišla je do Ricarda Pereira, ki jo je z izjemnim diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora z desno nogo poslal v mrežo.

Heung Min Son je dvakrat zadel na Wembleyju. Foto: Reuters

Tottenham s "petardo" na drugo mesto
Manchester City je padel na tretje mesto, drugi je zdaj Tottenham, ki je na Wembleyju razbil Bournemouth kar s 5:0. Že do odmora je bilo srečanje odločeno, saj so gostitelji vodili s 3:0. Po uri igre je Harry Kane povišal na 4:0 z volejem z levo nogo. Heung-Min Son je postavil končni izid z drugim golom na tekmi v 70. minuti.

Uspešen domači debi Solskjaerja
Na Old Traffordu se je prvič predstavil novi trener Ole Gunnar Solskjaer, ki je prejšnji teden nasledil Joseja Mourinha. Rdeči vragi so ugnali zadnjeuvrščeni Huddersfield s 3:1.

Paul Pogba si je pošteno oddahnil, ko je Jose Mourinho zapustil klop rdečih vragov. Francoz je bil najboljši igralec tekme na Old Traffordu. Foto: Reuters

Pogba blesti po odhodu Mourinha
Po pol ure igre so gostitelji povedli. Po podaji iz kota je strel Victorja Lindelöfa z glavo Jonas Lössl še uspel odbiti, nato pa je Nemanja Matić iz bližine potisnil žogo v prazno mrežo.

V uvodne četrt ure drugega dela je bil Huddersfield nevaren, a ni uspel izenačiti. Kazen je prišla v 64. minuti, ko je Juan Mata prodrl v kazenski prostor z desne strani, Ander Herrera pa je podaljšal žogo do Paula Pogbaja. Francoz je žogo z 12 metrov tik ob vratnici poslal v mrežo. Po odhodu Mourinha je Pogba prerojen, v 78. minuti je z 22 metrov z desno nogo dosegel še najlepši zadetek na tekmi. Končni izid je postavil Mathias Jörgensen dve minuti pred koncem.

Solskjaer uspešno debitiral na Old Traffordu

Hazard z dvema goloma odločil na Vicarage Roadu
Chelsea se je pobral po nepričakovanem porazu proti Leicestru na Stamford Bridgeu v soboto. Watford se je dobro upiral na večerni tekmi na Vicarage Roadu, a na koncu vseeno ostal brez točk (1:2). Gostje so bolje začeli in Willian je v 9. minuti po podaji Matea Kovačića zadel vratnico. Še pred odmorom se je poškodoval Pedro, vstopil je 18-letni Callum Hudson Odoi.

Eden Hazard je dosegel oba gola za Vhelsea. Foto: Reuters

Zelo razburljiv je bil štiriminutni sodnikov dodatek. Kovačić je lepo našel Edena Hazarda, ki je stekel sam proti vratom, preigral vratarja Bena Fosterja in zadel prazno mrežo. V tretji minuti dodatka so gostitelji izvedli skrajšan kot, Jose Holebas je podal na rob kazenskega prostora, kjer je bil osamljen Roberto Pereyra. Odločil se je za volej z desno nogo, žogo je zadel sijajno in Kepa Arrizanbalaga v vratih gostov je bil nemočen.

V 58. minuti je Jorginho dvignil žogo prek obrambe Watforda, Hazard je stekel v kazenski prostor, vratar Foster pa ga je podrl. Belgijec je zanesljivo zadel z bele točke.