Roy Hodgson je prelisičil Pepa Guardiolo. Foto: Reuters

Varovancev Roya Hodgsona ni prestrašila statistika ‒ na zadnjih dveh tekmah so namreč visoko izgubili (5:0). Tudi tokrat so na Etihadu videli pet golov. Odločilnega je v 51. minuti z enajstmetrovke dosegel Luka Milivojević.

City je imel občutno premoč v posesti žoge (78 odstotkov), imeli so tudi več strelov v okvir vrat, a to jim ni pomagalo, da bi prišli do zmage.

Prvi gol je dosegel Ilkay Gündogan v 27. minuti, Delph je poslal odličen predložek pred vrata gostov, Nemec je skočil najviše in zadel z glavo. V 33. minuti so gostje izenačili, krenili so v protinapad, Jeffrey Schlupp je pritekel po desni strani, prelisičil je obrambo Cityja in streljal z okoli 10 metrov.

Manchester United je z 1:5 premagal Cardiff. Novopečeni trener rdečih vragov Ole Gunnar Solskjaer je tako odlično začel novo epizodo. Foto: Reuters

Izjemen gol Townsenda
Le dve minuti pozneje pa so gostje spet zatresli mrežo. Enega najlepših golov v letošnji sezoni je dosegel Andros Townsend. Žoga se je odbila do njega, zanimivo pa je, da se ni niti dotaknila zelenice, temveč jo je "pobral" v zraku, streljal je iz prve in močno, vratar ni imel možnosti. V drugem polčasu je Crystal še povišal prednost, ko je z bele točke zadel Milivojević.

V 85. minuti je City z mojstrskim golom Kevina De Bruyneja, streljal je malenkost iz kazenskega prostora, znižal zaostanek, a več kot to jim ni uspelo.

Leicester slavil na Stamford Bridgeu
Nepričakovan poraz je doživel tudi Chelsea, ki ga je z 1:0 ugnal Leicester. Edini strelec na Stamford Bridgeu je bil Jamie Vardy, ki je po hitrem protinapadu prejel podajo Maddisona v kazenskem prostoru, zadel je iz bližine v desni kot.

Mo Salah je v odlični formi. Foto: Reuters

Liverpool brez napake
Liverpool ostaja na vrhu lestvice, na petkovi tekmi proti Wolverhamptonu je slavil z 2:0.

Volkovi so zapretili že v 4. minuti, ko je Adam Traore streljal močno z roba kazenskega prostora, njegov poskus pa je končal nekaj centimetrov mimo vrat. V 14. minuti je Liverpoolčane rešil Allison, ki je odbil strel gostiteljev.

Vseeno pa je prvim uspelo zabiti gostom. Sadio Mane in Fabinho sta si izmenjala dvojno podajo, Fabinho, ki je imel dober pregled nad igro, je z desne strani podal Mohamedu Salahu v sredino kazenskega prostora, ki je zlahka zabil za 0:1.

Ekipna akcija Liverpoola v 67. minuti je veliko obetala, izmenjali so si več podaj, za ključno potezo je poskrbel Salah, ki je odlično preigral nasprotno obrambo, zaključni udarec Adama Lallane ni bil natančen, Liverpoolčanom pa akcije ni uspelo kronati z golom. To jim je uspelo že minuto pozneje, Salah je podal Virgilu van Dijku pred vrata, Nizozemec pa je zadel v desni spodnji kot.