Mohamed Salah je odigral ključno vlogo pri zmagovitem zadetku Liverpoola. Foto: Reuters

Liverpoolčani so srečanje začeli bolje, že v 16. minuti se je med strelce vpisal Roberto Firmino. Brazilec je po predložku Andyja Robertsona z glavo ukanil gostujočega vratarja Huga Llorisa.

Roberto Firmino je rdeče v 16. minuti srečanja na Anfieldu povedel v vodstvo po predložku z leve strani. Foto: Reuters

Tudi sicer so bili gostitelji podjetnejši, v 18. minuti je Trent Alexander-Arnold z diagonalnim strelom z razdalje žogo poslal za las mimo desne vratarjeve vratnice, v drugi polovici prvega polčasa je bil še najnevarnejši poskus Sadia Maneja, ki je bil nenatančen s plasiranim strelom.

Rdeči so zapravili kopico priložnosti za drugi zadetek na tekmi, v nadaljevanju so stresli tudi okvir gola, a je ostalo pri minimalni prednosti – vse do 70. minute, ko je po bliskoviti akciji zadel Lucas Moura. Harry Kane je hitro izvedel prosti strel po prekršku, Christian Eriksen je žogo podaljšal do Moure, ki je iz neposredne bližine zadel za 1:1.

Takole je Lucas Moura izenačil izid na 1:1. Foto: Reuters

Rdeči poljub sreče v 90. minuti
Anfield je obnemel, sledila je napeta končnica, v kateri so Londončani zapravili kar nekaj izjemnih priložnosti za preobrat. Ko je že kazalo, da se bo tekma končala brez zmagovalca, pa je v 90. minuti Toby Alderweireld zadel avtogol. Po predložku z leve strani je Mohamed Salah sprožil proti golu, Lloris je žogo odbil, a naravnost v nesrečnega Alderweirelda, od katerega je okroglo usnje počasi odfrčalo čez golovo črto.

Ruben Loftus-Cheek je v 91. minuti odločil zmagovalca v Cardiffu. Foto: Reuters

Chelsea s preobratom do zmage
Že na petih od zadnjih šestih gostovanj nogometašem Chelseaja ni uspelo doseči zadetka v prvem polčasu, v katerem so Gonzalo Higuain, Willian in Pedro Rodriguez streljali s slepimi naboji. Gostitelji so bili za odtenek boljši nasprotnik, pred vrati so bili podjetnejši, v uvodu drugega polčasa jim je vendarle uspelo zatresti mrežo. Harry Arter je podal Victorju Camarasi, ki je s približno 14 metrov s polvolejem žogo poslal za hrbet nemočnega gostujočega vratarja Kepe Arrizabalage.

Victor Camarasa (desno) je v uvodu drugega polčasa Cardiff City popeljal v vodstvo. Foto: Reuters

Kapetan izenačil, Loftus-Cheek povedel
V nadaljevanju je menedžer Londončanov Maurizio Sarri na zelenico poslal Edena Hazarda, Rubena Loftusa-Cheeka in Olivierja Girouda, ki so igro nekoliko poživili, šest minut pred iztekom rednega dela srečanja je izid vendarle izenačil Cesar Azpilicueta. Španski branilec je po predložku iz kota in podaljšani žogi Marcosa Alonsa zadel iz bližine. Domača ekipa se je pritoževala zaradi domnevnega prepovedanega položaja, a je zadetek obveljal.

Londončani so zavohali zmago, še odločneje so krenili proti golu Neila Etheridgea, v 91. minuti je zmagovalca odločil rezervist Loftus-Cheek. 23-letnik je po Willianovem predložku zadel z glavo ob drugi vratnici. V zaključku tekme so gostitelji panično iskali izenačenje, a zaman.

Katastrofalno sojenje Pawsona

Na tekmi v Cardiffu je veliko prahu s svojim sojenjem dvignil glavni sodnik Craig Pawson, ki je storil kopico velikih napak - veliko večino v škodo gostiteljev. Dosodil ni očitnega prekrška za najstrožjo kazen, ki ga je zakrivil Antonio Rüdiger, ta bi si po mnenju domače ekipe zaslužil tudi predčasno pot pod prho, izenačujoči zadetek Chelseaja je Azpilicueta dosegel iz nedosojenega prepovedanega položaja. Vsekakor sojenje, o katerem se bo govorilo še kar nekaj časa.