32-letni branilec in kapetan Evertona Phil Jagielka je žogo poslal pod prečko Simona Mignoleta. Foto: Reuters
Alex Oxlade-Chamberlain
Alex Oxlade-Chamberlain (v sredini) je v 74. minuti le kronal terensko premoč Arsenala. Foto: Reuters
Steven Gerrard
Kapetan Liverpoola Steven Gerrard je v 65. minuti takole sprožil za 1:0. Foto: Reuters
Oscar
Oscar (v sredini) je načel mrežo Aston Ville po podaji rojaka Williana (desno). Foto: Reuters
Rafael in Wayne Rooney
Rafael (podajalec) in Wayne Rooney (strelec) se veselita vodilnega gola na Old Traffordu. Foto: Reuters
Edin Džeko
Edin Džeko je z dvema goloma prvakom priigral tri točke v Hullu. Foto: Reuters

Ko je na stadionu Anfield Road že kazalo, da bodo redsi pobrali vse, je Phil Jagielka po izbiti žogi Dejana Lovrena sprožil s približno 25 metrov in zadel levi zgornji kot vratarja Simona Mignoleta. Žoga se je v mrežo odbila od prečke. Zares evrogol.

Mojstrovina Gerrarda za 1:0
Predtem je Liverpool povedel v 65. minuti, ko je Steven Gerrrad s prostega strela z okoli 20 metrov žogo mojstrsko poslal čez živi zid v levi zgornji kot vrat Tima Howarda. Prekršek za prosti strel je nad Mariem Balotellijem napravil Leighton Baines. Dve minuti pozneje se je zatresla še prečka Evertona. Po podaji Raheema Sterlinga z leve strani je dobro meril Balotelli, a je Howardu uspelo odbiti žogo v prečko. Domači so bili nekoliko nevarnejši, saj so sprožili osem strelov v okvir vrat, medtem ko so jih gostje pet. Je pa imel Everton žogo več v posesti (53:47).

Chadli in Oxlade-Chamberlain strelca na Emiratesu
Drugi derbi dneva je gostil stadion Emirates na severu Londona. Topničarji so bili nevarnejši nasprotnik od prve minute naprej, a so v 55. minuti povedli gostje. Mathieu Flamini je izgubil žogo kakšnih 30 metrov od svojih vrat, Christian Eriksen je podal do Erica Lamele, ta pa do Naserja Chadlija, ki je nato z desne strani kazenskega prostora z diagonalnim strelom matiral Wojciecha Szczesnyja. Arsenal je pritiskal za izenačenje in v 74. minuti mu je uspelo. Po zmedi v kazenskem prostoru je žogo pod prečko poslal Alex Oxlade-Chamberlain. Domači so bili do konca precej nevarnejši (posest žoge 69:31, streli v okvir vrat 6:4), vendar so gostje vzdržali.

Aston Villa občutila moč Chelseaja
Vodilni Chelsea je na Stamford Bridgeu brez težav opravil (3:0) z do tega kroga tretjeuvrščeno Aston Villo. Mrežo gostov je že v 7. minuti po povratni podaji Williana načel Oscar, ki je zadel iz neposredne bližine. Varovanci Joseja Mourinha so imeli veliko terensko premoč, ki so jo drugič kronali v 59. minuti. Cesar Azpilicueta je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil z glavo natančen Diego Costa. Piko na i domači zmagi je v 79. minuti postavil Willian, potem ko je večino dela opravil Costa, čigar strel je vratar Guzan ubranil, a se je žoga odbila do Williana, ki jo je s kakšnega metra potisnil čez golovo črto.

Rooney zadel in videl rdeče
Zmagala sta tudi oba kluba iz Manchestra. Sinjemodri so po dveh golih Edina Džeka pobrali vse tri točke (4:2) v gosteh pri Hullu, medtem ko so se rdeči vragi doma namučili z West Hamom (2:1). Kazalo je sicer na lahko zmago, saj je Wayne Rooney že v 5. minuti po podaji Rafaela zadel za 1:0. To je bil 175. zadetek Rooneyja v Premier ligi. Robin van Persie je v 22. minuti povišal na 2:0, a je nato Diafra Sakho z glavo vrnil goste v igro. V 59. minuti je bil Rooney zaradi prekrška nad Stewartom Downingom izključen, tako da so domači trepetali za zmago. V 88. minuti je Kevin Nolan zatresel mrežo Davida de Gee, vendar je bil zadetek zaradi nedovoljenega položaja razveljavljen.