Nogometaši Auxerra so poglobili krizo Lyona, ki na zadnjih 6 tekmah ni zmagal. Foto: EPA
Mathieu Valbuena in Boudewijn Zenden
Dobro opravljeno delo, sta si dejala Mathieu Valbuena in Boudewijn Zenden. Foto: EPA

Auxerre, za katerega je Valter Birsa igral 85 minut, je povedel v 41. minuti s sploh prvim strelom na domača vrata. Huga Llorisa je z neposredne bližine matiral Poljak Ireneusz Jelen, ki je izkoristil podajo Thomasa Kahlenberga. Sedemkratni francoski prvaki so po odmoru pritisnili, a se je ob poskusih Fabia Grossa in Juninha izkazal Oliver Sorin.

Auxerre je prežal na protinapade. Tik pred koncem je prišel do enajstmetrovke, toda Lloris je prečital Cedrica Hengbarta. Malo kasneje pa so se gostje le veselili. Danec Kahlenberg je namreč lobal Llorisa za 2:0. "Auxerre si je zaslužil zmago, saj so igrali bolje kot mi. Želeli smo izbrisati razočaranje po porazu v Barceloni, a ni nam uspelo. Sedaj moramo spet poprijeti za delo, saj smo v nevarnosti," je bil samokritičen Karim Benzema.

Marseillov ples na Parku princev
Marseille se je na Parku princev maščeval Parižanom za oktobrski poraz na Velodromu (4:2). Boudewijn Zenden je po 'petki' Brandaa popeljal 'južnjake' v vodstvo v 24. minuti, a je tik pred odmorm z neposredne bližine izenačil Ludovic Giuly.

Prelomen trenutek se je zgodil v 53. minuti. Domači branilec Zoumana Camara je na robu kazenskega prostora zrušil Zendna in dobil rdeči karton. Nizozemčev prosti strel, ki je sledil, je Mickael Landreau odbil naravnost v koleno Bakarija Sagne, od katerega se je žoga odkotalila v mrežo. Zmagovalca je 6 minut kasneje odločil Lorik Cana z dobro merjenim udarcem z roba kazenskega prostora.