Karim Benzema in Fabio Grosso sta spletla akcijo po kateri je Lyon povedel. Foto: Reuters
Navijači PSG-ja
Na Parku princev so se navijači poslovili od Paulete, ki se po koncu sezone poslavlja od Pariza. Foto: Reuters
Bojan Jokič
Bojan Jokič se je spomladi utrdil v prvi enajsterici levov. Foto: EPA

Šestkratni zaporedni francoski prvaki so se na domačem Gerlandu dolgo mučili s presenečenjem sezone Nancyjem. Po uri igre je brazilski branilec Andre Luiz preusmeril predložek v lastno mrežo, kar je bil tudi edini zadetek na srečanju. V zadnjem krogu bo OL gostoval pri letos skromnem Auxerru.

Žirondinci ne popuščajo
Bordeaux bo naslednjo soboto v Lensu upal na spodrsljaj vladarjev francoskega nogometa. Žirondinci so rutinirano z 2:0 odpravili Sochaux, za katerega je Bojan Jokič odigral celotno srečanje. V sodnikovem podaljšku prvega polčasa je zadel Fernando, zmago Bordeauxa pa je v 59. minuti potrdil Chamakh. Četrti Marseille je v gosteh pri Le Mansu iztržil le remi brez zadetkov in zdaj za Nancyjem in dodatnimi kvalifikacijami za Ligo prvakov zaostaja za točko.

Izpadel tudi Strasbourg
Napeto je tudi pri dnu lestvice, kjer je Caen v gosteh ponižal Strasbourg s 4:1, s čimer so Alzačani dokončno izgubili vse možnosti za obstanek v Ligue 1. PSG je s St. Etiennom igral neodločeno (1:1), a je s točko izplezal iz prepada, v katerega je zdaj zdrsnil Lens.