Mathieu Bodmer je z izjemnim zadetkom za 2:0 navdušil polni Gerland. Foto: EPA
Karim Benzema in Aliu Diarra
Super nadarjeni Karim Benzema, ki je pred kratkim podaljšal pogodbo z Lyonom, je dosegel 17. prvenstveni zadetek. Foto: Reuters
Valter Birsa
Valter Birsa vnovič ni dočakal priložnosti za igro. Foto: RTV SLO

Varovanci Alaina Perrina so naredili velik korak k sedmemu zaporednemu naslovu državnih prvakov. Vezist Mathieu Bodmer je do 25. minute poskrbel za vodstvo 2:0. Posebej je izstopal drugi zadetek, ko je s prsmi sprejel žogo, nato je lobal branilca, si še dvakrat privzdignil žogo in jo z čudovitim volejem poslal v mrežo.

Derbi zadovoljil sladokusce
Na drugi strani mu je s prostim strelom s 25 m odgovoril Bordeauxov Brazilec Wendel. V nadaljevanju so zopet prevladovali branilci naslova, Karim Bezema pa je po petih minutah 2. polčasa povišal vodstvo na 3:1. A so se Girondinci ponovno vrnili v igro, potem ko je Fernando Cavenaghi v 60. minuti izkoristil najstrožjo kazen. Ob zaključku so gostje pritiskali, a zadetek je prek Kaderja Keite dosegel Olympique.

"Zelo dobra tekma, razburljiva, z veliko čustvi. Za spektakel se je treba zahvaliti Bordeauxu, ki se nikakor ni vdal, zaradi česar smo se bili primorani res boriti," je za predstavo pohvalil nasprotnika trener Perrin.

Oster boj za Ligo prvakov
Marseille z osmo zaporedno zmago na Veledromu nadaljuje lov za mesti, ki vodijo v Ligo prvakov. OM je z dvema zadetkoma v drugem polčasu odpravil Platinijev St. Etienne. Nove tri točke je vpisal tudi tretjeuvrščeni Nancy, ki je prav tako z 2:0 ugnal Monaco. Valter Birsa in Bojan Jokič nista sodelovala pri uspehu Sochauxa nad Toulousom (2:1) v gosteh..