Šved Kim Källström je atraktivno poslal žogo pod prečko. Foto: EPA
Guillaume Hoarau
Guillaume Hoarau je bil osrednje ime srečanja na Parku princev. Foto: EPA
Bryan Bergougnoux
Bryan Bergougnoux, ki je še lani branil barve Lyona, je dosegel izenačujoč zadetek v 74. minuti. Foto: EPA
Gaël Danic
Prvi zadetek za Valenciennes je dosegel Gaël Danic v 30. minuti. Foto: EPA
Boštjan Cesar
Boštjan Cesar je z Grenoblom prišel do točke. Foto: MMC RTV SLO

Gostom je Llorisa uspelo premagati že v 1. polčasu, toda sodnik je razveljavil zadetek Carlosa Bocanegre. Domači so sicer povedli v 66. minuti, ko je Kim Källström z roba kazenskega prostora neubranljivo zadel pod prečko. Lyonu se je na 4 točke zaostanka približal PSG, ki je s 4:1 odpravil Nancy.

Napadalec iz Benina Guillaume Hoarau je dosegel dva gola za Parižane, po enega pa sta dodala Ludovic Giuly in Stephane Sessegnon. PSG-ju v razmiku treh točk dihajo za ovratnik Marseille, Bordeaux in Toulouse.

Toulouse nadaljuje serijo
Toulouse je z volejem Bryana Bergougnouxa v 74. minuti 26. kroga francoskega prvenstva proti Auxerru iztržil remi. Auxerre je povedel že v 24. minuti, ko je mrežo zatresel poljski napadalec Ireneusz Jelen, z remijem pa je moštvo s sredine lestvice francoskega prvenstva ostalo nepremagano že na peti zaporedni tekmi. Serijo nepremaganosti nadaljuje tudi Toulouse, ki je točke dobil na zadnjih desetih tekmah.

Mater pripravil zmago Lilleja
V "severnem" derbiju je Valenciennes na Stade Nungesserju presenetil Lille, ki je klonil z 0:2. Oba zadetka je ob dominantni igri gostiteljev "pripravil" Rudy Mater, dosežena pa sta bila že v prvem polčasu. Le nekaj minut po tem, ko so sodniki razveljavili gol gostov, je podal Gaëlu Danicu, pet minut pozneje pa je možnost za uspeh ponudil še Jeanu-Claudeju Darchevilleju, ki je zadel z glavo. Darcheville, ki je pogodbo za Valenciennes podpisal pred kratkim, je zaigral prvič po poškodbi.

Na francoskih zelenicah se je v 26. krogu predstavil tudi Boštjan Cesar, ki je igral vso srečanje, svoji ekipi pa je pomagal do remija, ki je bil dosežen z golom Sandyja Paillota v zadnji minuti. Bojan Jokič na tekmi proti Nici ni zaigral.