Slovo Paola Maldinija od zelenice, na kateri je odigral nešteto tekem, je bilo po zmagovitvem zadetku Francesca Tottija nekoliko grenko. Foto: Reuters
Paolo Maldini
Maldini je po tekmi odtekel častni krog in pozdravil navijače. Foto: Reuters
Ciro Ferrara
Ciro Ferrara je na klopi Juventusa debitiral z visoko zmago. Foto: EPA

Legendarni 40-letni branilec bo po tej sezoni končno obesil kopačke na klin. V italijanskem prvenstvu je bil njegov tokratni nastop že 901., potem ko je debitiral 20. januarja 1985 na gostovanju v Vidmu.

Rdeče-črni bodo prihodnji teden še trepetali za neposredno uvrstitev v Ligo prvakov, saj ima po slavju v vroči Sieni s 3:0 zdaj Juventus (ob debiju novega trenerja Cira Ferrare je dva gola prispeval Alessandro Del Piero) enako število točk (71). Stara dama je v prednosti, ker je boljša na medsebojnih tekmah. Milan bo v zadnjem krogu gostoval pri četrtouvrščeni Fiorentini, ki si je s točko v Lecceju (1:1) v 90. minuti dokončno priborila kvalifikacije za Ligo prvakov.

Štirje goli v 10 minutah
Roma je v Milanu povedla v 36. minuti, ko je s prostega strela zadel John Arne Riise. Preostali štirje zadetki so padli v zadnjih 15 minutah. Najprej je po odbiti žogi izenačil Massimo Ambrosini, že pet minut pozneje pa je Rimljane v novo vodstvo popeljal rezervist Jeremy Menez. Takoj mu je z drugim golom odgovoril Ambrosini, vendar je imel zadnjo besedo Francesco Totti. Pet minut pred koncem je natančno meril s prostega strela in že tako negotovo prihodnost Carla Ancelottija v Milanu naredil še bolj negotovo.

Zamere nekaterih navijačev
Po tekmi je Maldini odtekel častni krog, vendar ga vsi navijači niso toplo pozdravili. Na južni tribuni so ultrasi razvili transparent z napisom: "Hvala kapetan. Na igrišču si bil vedno šampion, a si premalo spoštoval tiste, ki so te naredili bogate." To naj bi se nanašalo na spor Maldinija z navijači leta 2005. Nekateri navijači so začeli tudi vzklikati "Obstaja samo en kapetan" in razvili transparent z imenom in številko Franca Baresija, od katerega je Maldini pred leti dobil kapetanski trak.

Kljub zmagi proti Napoliju s 3:1 je slovo s trenerskega stolčka Catanie napovedal Walter Zenga, ki je sprt z upravnim odborom kluba.