Domžalčani so se na jugu Švedske kljub porazu dobro držali. Malmö je namreč skupaj z AIK-om po 18 krogih vodilno moštvo švedskega prvenstva, v lanski sezoni se je prebil v 1/16 finala Evropske lige. Foto: www.alesfevzer.com
Izjava Simona Rožmana po izpadu iz Evropske lige

Nicholson zadel za hitro vodstvo Domžal
Domžalčani so odlično začeli srečanje v Malmöju. Adam Gnezda Čerin je namreč v 12. minuti podal za hrbet domače obrambe, kamor je vtekel Shamar Nicholson in z okoli sedmih metrov matiral Dušana Meličarka. A veselje gostov je bilo kratkotrajno, saj je Malmö v 20. minuti izenačil. Oscar Lewicki je žogo s 15 metrov poslal pod prečko.

Karić izenačil v sodnikovem podaljšku
Domači so v 32. minuti povedli. Markus Rosenberg je žogo po predložku Sörena Rieksa poslal za hrbet Grege Sorčana. A varovanci Simona Rožmana so v podaljšku prvega polčasa izenačili. Grega Sikošek in Sven Karić sta si izmenjala dvojno podajo, po kateri je Karić prodrl v kazenski prostor in s 14 metrov ukanil Meličarka.

Bengtsson mož odločitve
Odločitev o zmagovalcu je nato – po priložnostih na obeh straneh – padla v 83. minuti. Behrang Safari je podal iz kota, v kazenskem prostoru je najvišje skočil Rasmus Bengtsson in z glavo matiral nemočnega Sorčana. Končna statistika: posest žoge 54:46, streli 14:10 – oboje za Malmö. Streli v okvir vrat: 6:6.