Pred letom so ga povzdigovali v nebo, zdaj je že nekdanji. Foto: EPA

"Kljub vsem naporom nam ni uspelo doseči niti enega cilja z izjemo uvrstitve v Ligo prvakov naslednjo sezono," so v sporočilu za javnost med drugim zapisali pri Manchester Cityju.
Zadnji udarec je City doživel v soboto, ko je v finalu FA-pokala nepričakovano izgubil proti Wiganu. V Ligi prvakov je izpadel že v skupinskem delu, v ligaškem pokalu v 3. krogu, v Premier ligi pa za Manchester Unitedom zaostaja za 13 točk.

Manicini, ki je imel s klubom še štiriletno pogodbo, je v zadnjih dneh večkrat pozval vodstvo, naj zanikajo novice o prihodu Pellegrinija. Čilski strateg, sicer trener Malage, je to naposled storil v nedeljo, a govorice o njegovem prihodu na Etihad ne pojenjajo.

Odločitev vodstva Manchester Cityja je padla, medtem ko so navijači mestnega tekmeca Manchester Uniteda na ulicah slavili svoj 20. naslov prvaka.

48-letni Mancini je klub prevzel decembra leta 2009 in kljub ogromnim vložkom osvojil le dve lovoriki. Poleg lanskega naslova še prvi FA-pokal v 35 letih leto poprej.