Sergio Agüero je v letošnji sezoni dosegel že 13 golov. Foto: Reuters
Dele Alli je postavil piko na i na stadionu Liberty. Foto: Reuters
Andy Carroll je v 94. minuti poskrbel za veliko veselje navijačev West Hama. Foto: Reuters

Vsi načrti gostov na stadionu Etihad so se podrli že po 38 sekundah. Leroy Sane je ušel po levi strani in sijajno podal v kazenski prostor, kjer so branilci Watforda popolnoma pozabili na Raheema Sterlinga, ki je neoviran zatresel mrežo. To je bil najhitrejši gol v Premier ligi v letošnji sezoni.

V 13. minuti je Kevin De Bruyne, ki se v nedeljo ni resneje poškodoval na Selhurst Parku, z desne strani podal pred vrata, kjer je Christian Kabasele skušal žogo izbiti z drsečim štartom, a jo je poslal v lastno mrežo.

Prevlada sinjemodrih se je nadaljevala tudi v drugem polčasu. V 63. minuti je De Bruyne znova poslal predložek z desne strani, Heurelho Gomes je žogo nespretno izbil, Sergio Agüero pa jo je iz bližine zabil v mrežo za 3:0. Častni gol za Watford je dosegel Andre Gray osem minut pred koncem, Andre Carrillo je natančno podal z leve strani.

Izbranci Pepa Guardiole so se izkazali tudi v natrpanem prazničnem sporedu in imajo zdaj ogromnih 15 točk naskoka pred mestnim tekmecem Unitedom.

Llorente zadel iz prepovedanega položaja
Tottenham je osvojil vse tri točke na stadionu Liberty, čeprav se je Swansea zelo dobro upiral (0:2). V močnem nalivu so gostje povedli v 12. minuti, ko je Christian Eriksen s prostega strela podal pred vrata, Fernando Llorente pa je z glavo zatresel mrežo. Španec je bil v prepovedanem položaju, a stranski sodnik tega ni opazil. Zadetka proti nekdanjim soigralcem se ni veselil.

Alli potrdil zmago
V drugem polčasu so imeli gostitelji kar nekaj priložnosti za izenačenje. Jordan Ayew je preveč preigraval v kazenskem prostoru in ni prišel do zaključnega strela, ko je vratar Hugo Lloris že ležal na tleh. Mike van der Hoorn je z glavo stresel prečko. Šele v 68. minuti je vstopil najboljši strelec Premier lige Harry Kane. Odločitev je padla minuto pred koncem rednega dela, ko je Dele Alli nevarno streljal, Lukasz Fabianski je njegov poskus še uspel odbiti, v drugem poskusu pa je žogo poslal pod prečko.