Kapetan Vincent Kompany je dvignil prvo lovoriko v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Italijanski strateg Maurizio Sarri se je hudo razburil, ko vratar Kepa ni hotel zapustiti zelenice. Hotel je celo zapustiti stadion, a ga je rezervistu Antoniu Rüdigerju uspelo pomiriti. Rezervni vratar Willy Caballero je bil že pripravljen za vstop, a specialist za enajstmetrovke ni dobil priložnosti. Foto: Reuters

Maurizio Sarri, ki sedi zelo na majavem stolčku, se je po prvenstvenem porazu z 0:6 na stadionu Etihad odločil za zelo obrambno postavitev. Londončani niso niti enkrat streljali v okvir vrat. Igrali so zelo disciplinirano in uspelo jim je ohraniti mrežo nedotaknjeno proti favoriziranim izbrancem Pepa Guardiole. Pri strelih z bele točke so sinjemodri osvojili šesti naslov v zgodovini kluba in tretjega v zadnjih štirih sezonah.

Vratar Kepa ni hotel zapustiti zelenice
V 118. minuti je vratar Kepa Arrizabalaga obležal v kazenskem prostoru. Sarri ga je hotel zamenjati z Willyjem Caballerom, a španski vratar ni hotel zapustiti zelenice, ko je četrti sodnik že dvignil tablo za menjavo. Ostal je na igrišču in tudi obranil en strel z bele točke. Trener Sarri je bil besen, saj je Caballero pravi specialist za enajstmetrovke, pred tremi leti je obranil tri strele Liverpoola za finalno zmago Manchester Cityja.

Zadetek Agüera razveljavljen zaradi prepovedanega položaja
V prvem polčasu je imel City dve tretjini igralnega časa žogo v svoji posesti, a si ni priigral izrazite priložnosti. V 56. minuti je Nicolas Otamendi podal so Sergia Agüera, ki je zatresel mrežo. Stranski sodnik je dvignil zastavico, prepovedani položaj pa je potrdil tudi videosodnik. Chelsea je zapretil v 66. minuti, ko je po protinapadu N'Golo Kante streljal čez vrata po podaji Edena Hazarda.

Dve najlepši priložnosti v podaljšku je imel Agüero, v 110. in 117. minuti se je izkazal Kepa. Angleški prvaki so imeli premoč v 125 minutah (streli 7:13, v okvir vrat 0:3, koti 4:7, posest 39:61 %).

David Luiz je zadel vratnico v četrti seriji. Foto: Reuters

Strel Jorginha obranil Ederson, David Luiz zadel vratnico
Odločitev je padla pri strelih z bele točke. V prvi seriji je slab strel Jorginha obranil Ederson, a v tretji seriji Leroyu Saneju ni uspelo zadeti. Izkazal se je Kepa Arrizabalaga. David Luiz je v četrti seriji z močnim strelom zadel le vratnico, Bernado Silva in Raheem Sterling pa sta potrdila zmago Cityja.

Sarri: Šlo je za velik nesporazum
"Vse skupaj je bil velik nesporazum. Mislil sem, da ima Kepa krče in ni pripravljen za branjenje enajstmetrovk. Trajalo je kar nekaj časa, da je zdravnik prišel do klopi in mi pojasnil vse skupaj. Kepa ni imel krčev in lahko je branil najstrožje kazni. Bil je zelo napet položaj in moral sem se shladiti, zato sem za krajši čas odšel s klopi," je pojasnil trener Sarri.

Pep Guardiola je dvignil novo lovoriko. Foto: Reuters

Guardiola: Visoka prvenstvena zmaga nam ni pomagala
"Seveda sem navdušen. Moram priznati, da je Chelsea prikazal odlično predstavo in ni nam bilo lahko. Prvič smo osvojili ligaški pokal dve sezoni zapored. Visoka prvenstvena zmaga nam ni pomagala, saj je to finale pokala, kjer se igra na drugačen način. Zelo se pozna, da igramo v številnih razližnih tekmovanjih. Nočem, da primerjajo moje uspehe tu s tistimi iz Barcelone. Prav posebna zgodba nam je uspela v Barceloni, tu pa so popolnoma drugi igralci in piše se nova zgodba o uspehu. Bomo videli, kaj vse še lahko osvojimo v tej sezoni," je bil nasmejan Guardiola.

City ima zares naporen spored, saj je v igri za vse štiri lovorike. V prvenstvu ima le točko zaostanka za Liverpoolom, v Ligi prvakov pa je z eno nogo že v četrtfinalu.

Finale, London, Wembley:
Chelsea - MANCHESTER CITY * 3:4 (0:0)
81.775 gledalcev
* - po streljanju 11-m

Nogometaši Manchester Cityja imajo možnost za naslov še v vseh tekmovanjih. Foto: Reuters