Ko je Wayne Rooney povišal na 4:2, je bilo vse videti odločeno. Foto: EPA
Nikica Jelavić
Nikica Jelavić je z dvema goloma zagrenil življenje Unitedu. Foto: EPA
Sergio Agüero
Argentinca Sergio Agüero (levo) in Carlos Tevez proslavljata vodilni gol Cityja. Foto: EPA

Gostje iz Liverpoola so povedli v 33. minuti, ko je Davida de Gea z glavo matiral Nikica Jelavić. Podal mu je Tony Hibbert. Na podoben način je Wayne Rooney po podaji Luisa Nanija izenačil sedem minut pozneje.

Nani povišal na 3:1
Rdeči vragi so povedli v 57. minuti, ko je Danny Welbeck z roba kazenskega prostora sprožil neubranljiv projektil v zgornji desni kot Tima Howarda. Malo pozneje se je zdelo, da je dvoboj odločen, saj je Welbeck podal Naniju, ki je nato poslal žogo v levi spodnji kot za 3:1.

Pienaar zadel za remi
Toda Everton se ni predal. V 67. minuti je Marouane Fellaini znotraj kazenskega prostora sprožil pod prečko de Gee. Odgovor vragov je sledil ekspresno (68.), Rooney je izkoristil podajo Welbecka in tako kot Nani zatresel levi spodnji kot Howarda. V 81. minuti je Patrice Evra stresel vratnico, zato pa je bil na drugi strani natančnejši Jelavić, ki je z drugim zadetkom znižal na 4:3. Manj kot dve minuti pozneje pa sta akcijo za izenačenje zrežirala Fellaini in strelec Steven Pienaar. Old Tafford je osupnil. Domači so nato do konca neuspešno pritiskali za zmago.

City zaostaja le še tri točke; na vrh že 30. aprila?
Delni spodrsljaj Uniteda je izkoristil mestni tekmec Manchester City, ki je v gosteh z 2:0 premagal zadnjeuvrščeni Wolverhampton. Mrežo domačih je v 27. minuti načel Sergio Agüero, zmago pa potrdil Samir Nasri (74.). Sinjemodri imajo tako priložnost, da na mestnem derbiju, ki ga bodo gostili v ponedeljek, 30. aprila, z zmago prehitijo United na vrhu lestvice. City je prvi letošnji derbi na Old Traffordu 23. oktobra dobil s 6:1.