Carlos Tevez je po turbulentni lanski sezoni letos v odlični formi. Pravi, da se zdaj v Manchestru odlično počuti, kar je moč zaznati tudi na igrišču. Argentinec je na vseh uradnih letošnjih tekmah zatresel mrežo. Foto: EPA
Yaya Toure
Takole je Yaya Toure načel mrežo QPR-ja. Odlični vezist je dosegel drugi zadetek v letošnji sezoni Premier lige. Foto: Reuters
Bobby Zamora
Bobby Zamora je bil v 59. minuti na pravem mestu in mu ni bilo težko žoge spraviti za hrbet Joa Harta. Foto: Reuters
Moussa Dembele
Moussa Dembele je že na prvi tekmi v dresu Tottenhama dosegel gol, vendar so Spursi le remizirali. Foto: Reuters
Andy Carroll
Andy Carroll se je na prvi tekmi pri West Hamu poškodoval. Foto: Reuters

S tem je italijanski strokovnjak na klopi sinjemodrih izenačil dosežek trenerja največjega tekmeca "meščanov" Alexa Fergusona, ki je na klopi Manchester Uniteda prav tako na prvih 100. srečanjih 62-krat zmagal. Prvi polčas je potekal povsem po notah branilcev naslova, ki so Premier ligo lani osvojili prav proti QPR-ju. Londonsko moštvo si v prvem delu ni priigralo nobene resne priložnosti, na drugi strani pa je v 16. minuti Yaya Toure povedel City v vodstvo.

Kot je izvajal David Silva, najprej je z volejem poskusil Carlos Tevez, a je Bobbyju Zamori uspelo odbiti žogo, vendar le do vezista iz Slonokoščene obale, ki je povedel gostitelje v vodstvo. Štiri minute pred tem sta s skupnimi močmi gostujoča branilca odbila žogo z golove črte. Pri QPR-u je že od prve minute priložnost dobil Esteban Granero, ki je prišel iz madridskega Reala.

QPR v drugem delu bistveno nevarnejši
V drugem polčasu so varovanci Marka Hughesa zaigrali veliko bolje. Priigrali so si kar nekaj zrelih priložnosti. V 59. minuti je Andy Johnson ukradel Silvi žogo, nato neovirano prišel do roba kazenskega prostora, sprožil, a je bil Joe Hart na mestu, vendar je odbito žogo z glavo v mrežo pospravil Zamora. Le dve minuti pozneje so bili domači nogometaši znova v vodstvu. Aleksandar Kolvarov je z leve strani podal v kazenski prostor, kjer je žoga prišla do Teveza, argentinski napadalec pa je s predložkom našel Edina Džeka, ki je z glavo zatresel mrežo.

Ob koncu so gostje še nekajkrat nevarno zapretili, v sodnikovem dodatku pa je po strelu Džeka Tevez preusmeril žogo za hrbet Roberta Greena in postavil končni izid. Pri pokrivanju "apača" je napako napravil Nedum Onucha, ki je omogočil argentinskemu reprezentantu, da se ni znašel v prepovedanem položaju. Tevez se je med strelce vpisal na vseh štirih uradnih tekmah Cityja v letošnji sezoni.

Spursi znova le do točke
Nasprotnik Maribora v Evropski ligi Tottenham tudi po treh krogih ostaja brez zmage. Tokrat je točko z White Hart Lana odnesel Norwich (1:1). V prvem polčasu sta mreži ostali nedotaknjeni. Kanarčki so celo v prvem delu zadeli okvir vrat. Z glavo je prečko stresel Russell Martin. Že na začetku drugega polčasa je Andre Villas Boas namesto Sandra na igrišče poslal novo okrepitev pri Spursih Mousso Dembeleja.

Belgijski vezist je v 69. minuti povedel Tottenham v vodstvo. Dembele je šele drugi nogometaš londonskega prvoligaša, ki je ob svojem debiju tudi dosegel gol. Pet minut pred koncem rednega dela je domačo vrsto z izenačujočim zadetkom šokiral Robert Snodgrass. Še pred koncem tekme so Spursi ostali brez Toma Huddlestona, ki je prejel rdeči karton.

Carrol se je ob debiju poškodoval
Napadalec angleške reprezentance Andy Carroll, ki ga je Liverpool posodil na Upton Park, je na prvi tekmi z West Hamom ugnal Fulham (3:0) vendar pa je moral predčasno zapustiti zelenico zaradi poškodbe tetive. Zdaj je njegov nastop na prvih dveh tekmah kvalifikacij za svetovno prvenstvo pod vprašajem. Carroll je sicer sodeloval pri vodilnem zadetku. Že v 2. minuti je gostitelje v vodstvo popeljal kapetan Kevin Nolan. V prvem polčasu sta zadela še Avstralec Winston Reid in Matthew Taylor ter že po polovici tekme praktično West Hamu zagotovila tri točke.