Kostas Manolas in Alessandro Florenzi sta zrežirala zmago Rome na Olimpicu. Foto: Reuters
Edin Džeko
Edin Džeko je že v 5. minuti Romo popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain (levo) je z dvema zadetkoma potrdil zmago Juventusa v Empoliju. Foto: EPA
Andrea Petagna
Andrea Petagna je takole premagal Joseja Reino in dosegel zadetek, ki je potopil Napoli v Bergamu pri Atalanti. Foto: EPA
Gabriel Paletta
Gabriel Paletta je takole zadel z glavo za zmago Milana nad Sassuolom. Foto: Reuters

Rimljani so hitro povedli, že v 5. minuti je mrežo zatresel Edin Džeko. Bruno Peres je podal z desne strani pred vrata, odlični bosanski napadalec pa je mojstrsko ukanil Samirja Handanovića in v delirij poslal svoje navijače.

V naslednjih minutah je bilo kar pestro na obeh straneh, obe ekipi sta zatresli okvir gola, še posebej dejaven je bil Mohamed Salah, ki je zapravil kopico priložnosti.

V nadaljevanju se je dinamična igra na obeh straneh nadaljevala, v 72. minuti je uspelo izid poravnati Everju Banegi. Z natančno globinsko podajo je Banego našel Mauro Icardi, 28-letni Argentinec si je žogo lepo spustil na tla in mirno zaključil za 1:1.

A veselje Milančanov ni trajalo dolgo, saj so gostitelji le štiri minute pozneje znova povedli. S prostega strela je pred vrata podal Alessandro Florenzi, z glavo je neubranljivo žogo zadel Konstantinos Manolas in odločil srečanje.

Higuain lomastil po Empoliju
Juventus je zmagal v Empoliju (0:3), vsi trije zadetki so padli v drugem polčasu. Najprej je po dobri uri igre mrežo zatresel Paulo Dybala, ki je izkoristil lepo nizko podajo Alexa Sandra in žogo hladnokrvno poslal za hrbet vratarja Lukasza Skorupskega. Že nekaj trenutkov pozneje je vodstvo gostov iz Torina podvojil Gonzalo Higuain. Odličen argentinski napadalec je prodrl po sredini, se izognil posredovanju Giuseppeja Belluscija in z levico matiral Skorupskega. V 70. minuti se je Higuain med strelce vpisal še drugič. Tokrat je izkoristil veliko napako branilca Marca Zambellija, z žogo je zaobšel domačega vratarja in jo poslal v prazno mrežo za končnih 0:3.

Napoli iz Bergama brez točk
Za presenečenje je poskrbela Atalanta, ki je na svojem terenu z 1:0 ugnala Napoli. Edini zadetek na tekmi je že v 9. minuti dosegel Andrea Petagna, ki je gostujočega vratarja Joseja Reino premagal s strelom iz neposredne bližine z leve strani. Jasmin Kurtić je v dresu Atalante odigral vso tekmo.

Goleada na San Siru
Na San Siru so bili gledalci priča pravemu festivalu zadetkov, ki ga je s 4:3 dobil Milan. Ta je proti Sassuolu zaostajal že z 1:3, nato pa uprizoril preobrat. Začel ga je Carlos Bacca z uspešno izvedeno 11-metrovko, izid je v 73. minuti poravnal rezervist Manuel Locatelli. Ta je s polvolejem krasno zadel žogo in jo poslal za hrbet nemočnega Andreo Consiglija. Odločitev o zmagovalcu je padla štiri minute pozneje, ko je z glavo zadel Gabriel Paletta. Vseeno so se morali gostitelji še pošteno potruditi, da so poln izkupiček točk obdržali doma, v 82. minuti je Gianluigi Donnarumma med drugim mojstrsko ubranil strel, ki bi prinesel vnovično izenačenje.

7. krog, nedeljske tekme:
ROMA - INTER 2:1 (1:0)
Džeko 5., Manolas 76.; Banega 72.

Roma: Szczesny, Peres, Manolas, Fazio, Jesus, De Rossi, Strootman, Salah (70./El Shaarawy), Florenzi (90./Nainggolan), Perotti (79./Leandro Paredes), Džeko.

Inter: Handanović, Ansaldi (62./Nagatomo), Miranda, Murillo, Santon, Mario (60./Gnoukouri), Medel, Candreva (70./Jovetić), Banega, Perišić, Icardi.

Sodnik: Luca Banti

MILAN - SASSUOLO 4:3 (1:1)
Bonaventura 9., Bacca 69./11-m, Locatelli 73., Paletta 77.; Politano 10., Acerbi 54., Pellegrini 56.

TORINO - FIORENTINA 2:1 (1:0)
Falque 15., Benassi 60.; Babacar 84.
Iličić (Fiorentina) je igral do 46. minute.

EMPOLI - JUVENTUS 0:3 (0:0)
Dybala 65., Higuain 67., 70.

Empoli: Skorupski, Zambelli, Bellusci, Čosić, Pasqual, Croce, Mauri, Andres Tello (67./Mchedlidze), Krunić (72./Diousse), Pucciarelli, Maccarone (60./Marilungo).

Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Cuadrado, Khedira (61./Lemina), Hernanes, Pjanić (82./Sturaro), Alex Sandro, Higuain, Dybala (73./Pjaca).

Sodnik: Paolo Silvio Mazzoleni

ATALANTA - NAPOLI 1:0 (1:0)
Petagna 9.

Atalanta: Berisha, Masiello, Rafael Toloi, Caldara, Conti, Freuler, Gagliardini (73./Pešić), Kurtić, Drame, Petagna (68./Grassi), A. Gomez (83./D'Alessandro).

Napoli: Reina, Hysaj, Maksimović, Koulibaly, Ghoulam, Zielinski, Jorginho (72./Gabbiadini), Hamšik, Jose Callejon (54./Mertens), Milik, Insigne (79./Giaccherini).

Sodnik: Nicola Rizzoli

BOLOGNA - GENOA 0:1 (0:0)
Simeone 77.
RK: Gastaldello 44., Džemaili 87.; Gentiletti 85.

CAGLIARI - CROTONE 2:1 (1:0)
Di Gennaro 38., Padoin 56.; Stoian 91.

SAMPDORIA - PALERMO 1:1 (0:0)
Fernandes 95.; Nestorovski 60.
RK: Gazzi 92./Palermo
Krajnc (Sampdoria) in Anđelković (Palermo) sta sedela na klopi.

Sobotni tekmi:
PESCARA - CHIEVO 0:2 (0:0)
Meggiorini 76., Inglese 85.
Birsa je igral do 81. minute in podal za prvi gol, Cesar (oba Chievo) je bil na klopi.

UDINESE - LAZIO 0:3 (0:1)