Christian Maggio in Marek Hamšik
Christian Maggio in Marek Hamšik sta zrežirala gladko zmago Napolija. Foto: EPA
Bojan Krkić
Bojan Krkić je končno zatresel mrežo v dresu Rome. Foto: EPA

Nogometaši "stare dame" so dolgo lomili nasprotnika, vendarle pa jim je uspelo zatresti Milanovo mrežo v 87. minuti, potem ko je iz neposredne bližine vratarja Cristiana Abbiatija premagal Claudio Marchisio. Tudi sicer je imel gostujoči vratar veliko dela, zlasti v prvem polčasu, ko je moral ubraniti številne poskuse Mirka Vučinića.
Nogometaši Milana so sicer poskušali z napadi, ki pa jim niso najbolje uspevali. Še najbliže zadetku je bil v 51. minuti Antonio Nocerino, ki je izsilil odlično obrambo vratarja Gianluigija Buffona. V 89. minuti je zaradi nešportne poteze Kevin-Prince Boateng prejel še drugi rumeni karton in je moral predčasno pod prho, nekaj trenutkov pozneje je zmago po veliki napaki Abbiatija potrdil Marchisio.

Inter v veliki krizi
Izbranci Walterja Mazzarija imajo že 10 točk, prvič po 17 letih so premagali Inter v Milanu, odsotnost poškodovanega Edinsona Cavanija se sploh ni poznala. Črno-modri imajo le štiri točke, brez Wesleyja Sneijderja in Diega Milita ni bilo pravih idej.

Campagnaro popravil slab strel Hamšika
Štiri minute pred odmorom je Joel Obi na robu kazenskega prostora podrl Christiana Maggia, sodnik Gianluca Rocchi je takoj pokazal na belo točko, Nigerijcu pa pokazal drugi rumeni karton in pot v slačilnico. Strel z bele točke je izvedel Marek Hamšik, a je Julio Cesar žogo odbil, Hugo Campagnaro je pritekel in z desne strani zatresel mrežo. Argentinec je prehitro vtekel v kazenski prostor, a zadetek je veljal. Ranieri je na poti v garderobo izgubil živce, zato je drugi polčas moral spremljati s tribune.

Neapeljčani so v nadaljevanju prevladovali. V 57. minuti je Giuseppe Mascara lepo našel Maggia, ki je prehitel Juta Nagatoma in lobal Julia Cesarja. Devet minut pozneje je Hamšik z leve strani podal pred vrata, kjer je Juan Camilo Zuniga s petih metrov streljal prek vrat. Precej natančnejši je bil Hamšik četrt ure pred koncem po podaji Ezequiela Lavezzija.
Ranieri besen na sodnika Rocchija
"Popolnoma je pokvaril lepo tekmo. Vse, kar je lahko naredil narobe, je tudi storil, ni bil na pravi ravni. Moji varovanci so se res borili in ne bi smeli biti kaznovani na tak način. Po navadi se ne pritožujem, a današnja tekma je bila res posebna," je bil po tekmi jezen Ranieri.

Krkićev prvenec za Romo
Roma je premagala Atalanto s 3:1, to je bil prvi poraz v letošnji sezoni za ekipo iz Bergama. Gostitelji so povedli v 20. minuti, ko je Bojan Krkić z levo nogo dosegel prvi zadetek v Serie A. Na 2:0 je po pol ure povišal Pablo Osvaldo, ki je na začetku sezone v sijajni formi. Na začetku nadaljevanja je z glavo po podaji iz kota znižal German Denis, vse dvome pa je devet minut pred koncem razblinil Fabio Henrique Simplicio po lepi dvojni podaji z Miralemom Pjanićem.

6. krog:
JUVENTUS -
MILAN 2:0 (0:0)
41.000; Marchisio 87., 93.
RK: Boateng 89./Milan

Juventus: Buffon, Bonucci, Barzagli, Chiellini, Lichtsteiner, Marchisio, Pirlo, Pepe, Krasić (54./Giaccherini), Vučinić (88./Matri), Vidal (94./Pacienza).

Milan: Abbiati, Silva, Nesta (71./Antonini), Zambrotta, Bonera, van Bommel, Boateng, Seedorf, Nocerino (83./Ambrosini), Cassano (61./Emanuelson), Ibrahimović.

Sodnik: Nicola Rizzoli

ROMA - ATALANTA 3:1 (2:0)
Krkić 20., Osvaldo 31., Simplicio 81.; Denis 48.

Roma: Lobont, Rosi, Burdisso, Heinze, José Angel, Simplicio, de Rossi, Pjanić, Osvaldo (86./Borriello), Totti (69./Pizzaro), Krkić (62./Borini).

Atalanta: Consigli, Masiello, Capelli, Manfredini, Bellini, Schelotto, Cigarini (90./Caserta), Brighi (57./Bonaventura), Padoin, Moralez (75./Gabbiadini), Denis.

Sodnik: Domenico Celi

INTER - NAPOLI 0:3 (0:1)
Campagnaro 43., Maggio 57., Hamšik 75.
RK: Obi 41./Inter
Hamšik je v 43. minuti zapravil 11-m.

Inter: Julio Cesar, Maicon, Lucio, Samuel, Chivu (43./Nagatomo), Zanetti, Cambiasso, Obi, Alvarez (61./Stanković), Forlan (68./Zarate), Pazzini.

Napoli: de Sanctis, Campagnaro, Cannavaro, Aronica (87./Fernandez), Maggio, Inler, Gargano, Zuniga, Hamšik, Lavezzi (79./Chavez), Pandev (51./Mascara).

Sodnik: Gianluca Rocchi

NOVARA - CATANIA 3:3 (0:1)
Rigoni 49./11m, Moritomo 65., Jeda 85.; Legrottaglie 14., Lodi 57., Gomez 90.

PARMA - GENOA 3:1 (2:0)
Giovinco 29., 42./11-m, Morrone 50.; Palacio 90./11-m
Birse (Genoa) ni bilo v kadru.

FIORENTINA - LAZIO 1:2 (1:1)
Cerci 8.; Hernanes 28., Klose 83.

CESENA - CHIEVO 0:0
Cesar in Jokić (oba Chievo) sta odigrala celo tekmo. Sorrentino (Chievo) v 61. minuti