Matjaž Kek ni imel usmiljenja do
Matjaž Kek ni imel usmiljenja do "svojega" Maribora, kjer je preživel veliko let kot igralec in trener. Foto: EPA

Vrnitev na Kantrido, projekt navijačev Rijeke, je prinesel nov dokaz, kako ima mesto v Kvarnerskem zalivu rado nogomet. Navijači so na stadionu, ki je zadnja dobra tri leta sameval (Rijeka igra na novem stadionu Rujevica), poskrbeli za pravi spektakel, ki je igralce Rijeke ponesel do visoke zmage nad Mariborom, ki je igral s številnimi rezervisti.

V 11. minuti je bil Jakov Puljić natančen izvajalec enajstmetrovke, potem ko je Ivković ob poskusu izbijanja žoge v kazenskem prostoru zadel Raspopovića. Na 2:0 je povišal Alexander Gorgon, pred polčasom je z več kot dvajsetih metrov zadel še Antonio Čolak. Končni izid je v 54. minuti (pol minute po vstopu v igro) postavil Brazilec Heber.

Postava Maribora: Cotman, Pihler, Ivković (58./Rajčević), Uskoković (76./Doumbia), Viler, Vrhovec, Cretu, Hotić (87./Štor), Vršič (46./Bajde), Felipe Santos (46./Ahmedi), Mešanović.