Marcos Tavares je imel izjemno priložnost že v sedmi minuti. Foto: EPA
Marko Pridigar in Abel Hernandez
Trenutek v 34. minuti, ki je preobrnil potek tekme: Marko Pridigar je podrl Abela Hernandeza in si prislužil rdeči karton, Palermo pa je z 11-metrovke povedel z 1:0. Foto: EPA
Massimo Maccarone
Massimo Maccarone je zanesljivo izvedel strel z bele točke. Foto: EPA
Zmagi Liverpoola in Juventusa
Palermo v Maribor s +3

Osemkratni slovenski prvaki so se prve pol ure odlično upirali favoriziranim Sicilijancem. Imeli so dve veliki priložnosti, a jim ni uspelo zatresti mreže. Po izključitvi vratarja Marka Pridigarja so gostitelji hitro dosegli dva gola in imeli tudi v drugem polčasu premoč. Mariborčane čaka izjemno težka naloga prihodnji četrtek v polnem Ljudskem vrtu.

Tavares in Volaš nenatančna
V osmi minuti je Josip Iličič lepo prodrl po levi strani in podal v sredino, pritekel je Marcos Tavares in z drsečim štartom streljal čez prazna vrata, Salvatore Sirigu je bil že premagan. Gostitelji so imeli žogo več v svoji posesti, a so bili vijoličasti nevarni iz protinapadov. V 13. minuti je Dalibor Volaš z levico streljal prek vrat.
Dvojni šok za vijoličaste
Težave so se začele v 34. minuti, ko je vratar Pridigar v kazenskem prostoru podrl Abela Hernandeza. Škotski sodnik Douglas McDonald je pokazal na belo točko in zelo strogo izključil Pridigarja. Trener Darko Milanič je v vrata poslal 20-letnega Mateja Radana, zelenico je zapustil Dejan Mezga. Massimo Maccarone je z natančnim strelom pod prečko načel mrežo vijoličastih. Šok se še ni polegel, ko je Hernandez sprožil s 25 metrov in zadel malo mrežico, neogreti Radan ni najbolje posredoval.
Pastore zagotovil visoko zmago
Varovanci Delia Rossija so v nadaljevanju še bolj oblegali vrata Maribora. V 77. minuti je obramba gostov pustila preveč prostora Javierju Pastoreju, ki je povišal na 3:0. Zelo lepo priložnost za pomemben gol v gosteh je imel Aleš Mertelj, njegov strel z glavo je sijajno odbil vratar Sirigu.
Sijajna serija Palerma se nadaljuje
Niz nepremagljivosti Palerma na domačem igrišču je naravnost strah vzbujajoč. Na stadionu Renzo Barbera niso izgubili že 27 tekem zapored (21 zmag in 7 remijev). Zadnjič so doma klonili 1. marca 2009 v italijanskem prvenstvu pred Catanio (0:4).

4. predkrog, prva tekma:
PALERMO - MARIBOR 3:0 (2:0)
28.416; Maccarone 37./11-m, Hernandez 39., Pastore 77.
RK: Pridigar 34./Maribor

Palermo: Sirigu, Cassani, Bovo, Glik, Balzaretti, Nocerino, Liverani, Migliaccio, Pastore, Hernandez (78./Kasami), Maccarone (70./Pinilla).

Maribor: Pridigar, Mejač, Rajčevič, Andželkovič, Viler, Mezga (37./Radan), Mertelj, Bačinovič (88./Dodlek), Iličič, Tavares, Volaš (78./Kasami).

Fer 78.
Matija Škarabot je igral vso tekmo, Zlatan Ljubijankič (oba Gent) pa od 69. minute.