Luka Zahović je na zadnjih štirih tekmah dosegel sedem zadetkov. Foto: BoBo
Marijan Pušnik
Zadetki iz Kidričevega in Kranja
Prebujeni Maribor prerešetal goriško mrežo

Vijoličaste je najprej nekajkrat ustavil domači vratar Grega Sorčan, povedli pa so v 26. minuti. Po predložku iz kota Amirja Derviševića je z glavo zadel branilec Saša Ivković. To je bil njegov prvi gol v dresu Maribora. Tri minute pozneje je Jan Mlakar z desne strani lepo meril z levico in povišal na 0:2. Takoj zatem je po podaji Luke Zahovića z leve strani na drugi vratnici s petih metrov Dino Hotić zadel za 0:3. Zahović je po protinapadu v 38. minuti s 13 metrov mrežo zatresel še sam, podal je Mlakar. Na odmor so Mariborčani tako odšli z vodstvom 0:4.
Statistika prvega polčasa: streli - 1:15, v okvir vrat - 0:10, posest žoge - 42:58 odstotkov.
V drugem delu sta se med strelce vpisala še rezervista Blaž Vrhovec in Marcos Tavares. Prvi je v 78. minuti po še enem predložku Derviševića iz kota v polno meril z glavo, drugi pa je končni izid na enak način postavil v 87. minuti po podaji še enega rezervista Dareta Vršiča z leve strani. Zahović je v 50. minuti zadel tudi vratnico.
Končna statistika: streli - 2:28, v okvir vrat - 1:14, posest žoge - 42:58 odstotkov.

Rudar dvakrat zadel ob koncu prvega polčasa
Prva nedeljska tekma je bila odigrana v Kranju, kjer je Rudar ugnal Triglav z 2:0. Velenjčani so oba gola dosegli ob koncu prvega polčasa. V 40. minuti je po levi strani prodrl Dominik Radić in poslal natančen predložek pred vrata, kjer je bil z glavo natančen Edin Šehić.

Komaj so se gledalci pomirili, je bilo na semaforju že 0:2. Tokrat je po desni strani bliskovito potegnil Robert Pušaver in poslal žogo pred gol, kjer je bil priseben Radić. To sta bila tudi edina strela v okvir vrat v prvem polčasu.

V drugem polčasu sta mreži mirovali. Gostitelji so tekmo zaradi dveh rdečih kartonov končali le z devetimi igralci. Triglav po novem porazu ostaja na dnu lestvice, Kranjčani so edina ekipa, ki spomladi še ni zmagala. Najlepšo priložnost je v 61. minuti zapravil najboljši strelec lige Matej Poplatnik.

Ankaran do točke v 87. minuti
Na zadnji tekmi 27. kroga sta se Aluminij in Ankaran Hrvatini še tretjič v tej sezoni razšla z 1:1. Gostje so izenačili v 87. minuti.
Gostitelji so izkoristili že prvo priložnost na tekmi. V 5. minuti je Francesco Tahiraj z desne strani podal v kazenski prostor, v katerem je bil povsem sam Rok Kidrič, ki mu ni bilo težko z glavo premagati Primoža Bužana. Primorci so bili blizu izenačenja v 30. minuti, ko je strel Brazilca Felipeja Santosa ustavila vratnica.
Pritisk Ankarana ob koncu srečanja je obrodil sadove, ko je po strelu iz kota v gneči žogo dobil Francoz Raoul Delgado, v prvem poskusu z volejem zadel enega izmed Aluminijevih obrambnih igralcev, v drugo pa jo vendarle spravil čez golovo črto.