Dino Hotić (v sredini) je igral proti lanskim soigralcem, saj je bil posojen v Krško. Foto: BoBo
Amedej Vetrih
Domžale - Celje
Maribor že do odmora napolnil mrežo Krškega
Domžale z novo zmago utrdile položaj

Na primorskem derbiju med Luko Koper in Gorico gledalci niso videli zadetkov. Že v petek je bil Rudar z 2:0 boljši od Kalcerja Radomelj, v nedeljo pa sledi še srečanje Olimpija - Aluminij.
Že v 18. minuti 3:0
Mariborčani so vse štiri zadetke dosegli že v prvem polčasu, tri v uvodnih 18 minutah. Gostje iz Krškega so v Maribor prišli močno oslabljeni in v taki zasedbi niso imeli možnosti. Vijoličasti so brez poraza že 12 tekem.

V 8. minuti je po zaslugi napake gostov Marcos Tavares prišel do žoge in podal Luki Zahoviću, ki je stekel proti vratom in z natančnim strelom zadel desni zgornji kot vrat Marka Zalokarja za 1:0. V 15. minuti je Tavares močno streljal z roba kazenskega prostora, Zalokar je žogo odbil le do Dareta Vršiča, ki jo je spretno poslal v mrežo in bilo je 2:0. Tri minute pozneje je Vršič izvedel prosti strel z desne strani, najvišji v skoku pa je bil Tavares, ki je z glavo natančno meril pod prečko. Za dokončen potop krške barke je poskrbel Sintayehu Sallalich, ko je v 36. minuti streljal z roba kazenskega prostora, žoga pa se je po tleh skotalila mimo obrambnih igralcev v levi spodnji kot.

Drugi polčas je bil s priložnostmi in zadetki siromašnejši od prvega, čeprav so domači hoteli povišati vodstvo, toda žoga ni hotela v mrežo.

Vetrihu in Vuku odgovoril le Hadžić
Domžale so zmagale tretjič zapored in petič na zadnjih šestih tekmah. Prvi zadetek so dosegle v 19. minuti, ko je Jure Balkovec s prostega strela z desne strani podal v kazenski prostor, tam pa je Amedej Vetrih z ramo premagal Matica Kotnika.

Domžalčani so imeli še eno veliko priložnost v 34. minuti. Po podaji Balkovca po kotu je žoga Kotniku spolzela iz rok in dvakrat je streljal Gaber Dobrovoljc, a prvič je zadel vratnico, drugič pa je z golove črte odbil Nino Pungaršek. V 43. minuti je z glavo streljal še Marko Alvir, na golovi črti pa je zadetek preprečil Elvedin Džinić. Celjani so najbolj zagrozili v 45. minuti, ko je Džinić z desetih metrov meril za las mimo desne vratnice.

Že v 50. minuti pa so nato domači podvojili prednost. Alvir je z odlično podajo na levi strani našel Jureta Matjašiča, ta pa je takoj podal pred vrata, kjer je Slobodan Vuk iz bližine žogo potisnil v mrežo za 2:0. V 52. minuti je Balkovec močno sprožil s prostega strela z desne strani, Dalibor Volaš pa je žogo odbil in zadel prečko svojega gola.

Celjani so zaostanek znižali v 71. minuti, po kotu Lovra Ćirjaka je z glavo zadel Irfan Hadžić. Sedem minut pozneje je Vuk na drugi strani povsem neoviran streljal malce z desne strani kazenskega prostora, a žogo poslal mimo druge vratnice.
Skromna tekma na Bonifiki
Koprčani so prekinili niz štirih porazov na domačem igrišču, toda novogoriške vrste, ki je drugič zapored igrala neodločeno, niso strli. V prvem polčasu so bili sicer aktivnejši, tudi konkretnejši, a ne eni ne drugi ekipi ni uspelo priti do prave priložnosti. V drugem delu so najlepšo zapravili gosti, ko je v 55. minuti poskus Rifeta Kapića obranil Marijan Antolović.