Martin Milec je dosegel uvodna gola za Maribor. Foto: Aleš Fevžer
Maribor z nogo in tričetrt v polfinalu pokala

Trener Ante Šimundža je nekoliko premešal začetno postavo, tako da je med vratnicami začel 19-letni Aljaž Cotman, ki je v Maribor prišel iz Wolverhamptona. V prvi enajsterici je bil tudi Luka Zahovič.

Milec dvakratni strelec
Maribor je povedel v 6. minuti, ko je z enajstmetrovke po prekršku Ajdovca nad Dejanom Mezgo zadel Martin Milec. Isti igralec je v 29. minuti s prostega strela povišal na 2:0, kar je bil tudi izid polčasa. V 57. minuti je Mezga z roba kazenskega prostora poslal žogo v mrežo za 3:0, deset minut pozneje pa se je med strelce vpisal tudi rezervist Petar Stojanović, ki je po podaji Damjana Boharja matiral Gregorja Šmajda.

Pavlin in Nunić ublažila poraz domačih
Luka Pavlin
je v 70. minuti z enajstmetrovke najprej znižal zaostanek, drugi gol domačih pa je v 88. minuti dosegel Marko Nunić. A zadnje dejanje je vendarle pripadlo gostom, za katere je Nusmir Fajić v 91. minuti prispeval še peti gol, potem ko je po dolgi podaji Dina Hotića pritekel pred Šmajda in poslal žogo čez njega.

Povratna tekma bo 4. decembra v Ljudskem vrtu.