Nogometaši Nancyja še naprej presenečajo z uspešnimi predstavami. Foto: EPA
Lyonovi igralci
Hatem Ben Arfa (v sredini) je ob Karimu Benzemi predstavnik mladega valu francoskih nogometašev. Foto: EPA
Mamadou Niang
Mamadou Niang je v čedalje boljši formi in je v prvenstvu do zdaj dosegel sedem golov. Foto: EPA

Lyon je pred odločilno tekmo v Ligi prvakov opravil svojo nalogo v prvih 23. minutah, ko je na gotovanju v Rennesu povedel z 2:0. Za šestkratne francoske prvake sta bila uspešna Juninho in Hatem Ben Arfa. Vodilno moštvo prvenstva je tako na najboljši način prebolelo poraz z Marseillom v prejšnjem krogu. V torek na Gerlande pripotuje Barcelona, proti kateri pa najverjetneje ne bo nastopil Karim Benzema, ki se je poškodoval v drugem delu tekme.

Brodololm tretjega Bordeauxa
Platinijev Nancy ne pozna zavor. Lille, ki je v preteklih letih krojil vrh Ligue 1, ni imel možnosti proti uigranim gostiteljem, ki so v drugem polčasu kronali premoč (2:0). Bordeaux z dvema igralcema manj ni bil kos Caenu, ki je s petardo pobegnil z dna lestvice. Marseille se počasi pobira po poraznem uvodnem delu sezone. Mamadou Niang je prispeval dva zadetka pri zmagi s 3:1 nad Metzom. OM se je dvignil za tri mesta in je zdaj 14.

Slovenski Sochaux ne najde poti iz krize
V izenačenem dvoboju med St. Etiennom in Sochauxom je krajšo potegnil klub iz vzhoda Francije. V zaključnih minutah je Brazilec Ilan izkoristil darilo Pichota in z lepim lobom ukanil vratarja Richerta. Valter Birsa v pol ure igre ni navdušil in si je delil najnižjo oceno s krivcem za gol (4,5).