Montpellier je z 1:0 ugnal Marseille in na vrhu lestvice (s tekmo več) ujel Paris SG. Foto: Reuters

Odločilni dogodek, ki je pretehtal dogajanje na zelenici, se je zgodil v 21. minuti, ko je Renato Civelli slabo podal žogo vratarju Davidu Ospini, ta je porušil Pierra Emericka Aubameyanga. Sodnik je vratarju pokazal rdeči karton, hkrati pa dosodil še enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Florent Sinama Pongolle.

Le štiri minute pozneje je moral zaradi ostrega prekrška predčasno pod prho še Eric Mouloungui. Pred koncem prvega polčasa je drugi zadetek dosegel Kurt Zouma in s tem razblinil vse domače upe na morebitni preobrat.

Ob koncu tekme je bil izključen še Civelli. "To je bila grozna tekma, prav gotovo najslabša v moji karieri," se je po tekmi s pepelom posul Argentinec.

Vodilni PSG je na domačem igrišču doživel presenetljivi poraz proti predzadnjemu Nancyju. Edini strelec je bil Jean Calve v 49. minuti (0:1).