Ciro Immobile je postal prvi nogometaš Lazia po letu 1942, ki je v Serie A Milanu zabil hat-trick. Nazadnje je to 31. maja 1942 uspelo Aldu Puccinelliju (tekma se je končala z zmago Lazia v gosteh s 5:2). Foto: EPA
Paulo Dybala
Paulo Dybala je bil junak deževnega popoldneva v Torinu. Foto: EPA

Goleada v večnem mestu se je začela v zaključku prvega polčasa, ko se je med strelce prvič vpisal Ciro Immobile. Ta je uspešno izvedel strel z bele točke, potem ko je prekršek za najstrožjo kazen zakrivil Franck Yannick Kessie. Do odmora je Immobile zadel še drugič, tokrat je po podaji Senada Lulića zadel z volejem.

Prevlada Lazia se je nadaljevala tudi v drugem polčasu, že po treh minutah nadaljevanja je Immobile zadel še tretjič. Po podaji Marca Parola je s šestih metrov hladnokrvno premagal nemočnega Gianluigija Donnarummo. Le nekaj trenutkov pozneje je na 4:0 povišal Luis Alberto, ki je po uspešno izvedenem protinapadu izkoristil odlično podajo Immobileja.

Milan je bil popolnoma nemočen, do konca tekme so rossoneri uspeli doseči le častni zadetek - med strelce se je vpisal Riccardo Montolivo, ki je po neuspešnem prostem strelu prišel do žoge in zatresel malo mrežico.

Juventus odpravil Chievo
Juventus je odlično začel italijansko prvenstvo in prvič po letu 1981 v uvodnih treh krogih dosegel 10 golov. V soboto je s 3:0 premagal Chievo. Zelo nenavadna je bila enajsterica, ki jo je Massimiliano Allegri poslal na igrišče, saj se je prvič po aprilu 2010 zgodilo, da v prvi postavi ni bilo ne Buffona ne Barzaglija, Bonuccija ali Chiellinija. Bonucci je poleti prestopil k AC Milanu, preostalim je Allegri namenil počitek pred torkovim štartom v Ligi prvakov. V vratih je priložnost dobil Wojciech Szczesny, zaigrala sta tudi Blaise Matuidi in Douglas Costa.

V 17. minuti je Miralem Pjanić izvedel prosti strel, Perparim Hetemaj je žogo z glavo poslal v lastno mrežo. V 58. minuti je na 2:0 povišal Gonzalo Higuain, ki je izkoristil lepo podajo Paula Dybale. Argentinec, ki je v igro vstopil v 54. minuti, je odlično predstavo kronal z mojstrskim zadetkom v 83. minuti.

"Dybala je vedno boljši, tako fizično kot tehnično. Ima vse, kar potrebuje, da ob Neymarju postane najboljši nogometaš sveta, ko bosta Messi in Ronaldo končala kariero," je Paula Dybalo pohvalil trener Allegri.

Valter Birsa je za Chievo odigral vso tekmo, Boštjan Cesar pa je sedel na klopi.

Da bo derbi 1. kroga nove sezone Lige prvakov obračun Barcelone in Juventusa, je bilo jasno že prej, potem ko je Barcelona s 5:0 razbila Espanyol (Messi hat-trick) in je tudi Juventus v odlični formi, pa bo torkov večer očitno še bolj vznemirljiv ...