Lionel Messi je igral odlično. Dosegel je dva gola, za drugega podal, za tretjega pa začel akcijo. Foto: Reuters
Neymar
Neymar je priigral 11-m, Luisu Suarezu pa se je takole zahvalil za nesebično podajo za 3:0. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je bil tudi zelo razigran, v 56. minuti pa je svoje mesto prepustil Pacu Alcacerju, ki še išče prvi zadetek v Barcinem dresu. Foto: Reuters
Fernando Torres
Fernando Torres je vstopil v 69. minuti in se dvakrat vpisal med strelce. Foto: Reuters
James Rodriguez
James Rodriguez je z izjemnim strelom poskrbel za vodstvo Reala. Foto: Reuters

Barca se je po neprepričljivi predstavi v zadnjem krogu La lige proti Alavesu nato znesla nad Celticom v Ligi prvakov, zdaj pa je vknjižila še eno visoko zmago. Leganes, ki prvič igra v najmočnejšem rangu španskega nogometa, je sicer pritisnil na začetku, a gostje – Luis Enrique je tokrat eksperimentiral s postavitvijo 3-4-3 – so kmalu strli njihov odpor.

Messi, Suarez, Neymar izjemno razigrani
V 15. minuti je v protinapad Luisa Suareza z odlično podajo poslal Messi. Urugvajec je na desni opravil z Unaijem Bustinzo in podal v sredino kazenskega prostora, kjer je žogo Messi pospravil v mrežo. Argentinec je gol zabil 34. klubu v La ligi, s čimer se je izenačil s Juliem Salinasom, pred njima pa je le Raul Gonzalez, ki je zadetke dosegel proti 35 različnim klubom.

V 31. minuti je veliko napako naredil Unai Lopez, ki je podajal nazaj, žogo pa poslal Messiju. Prvi Barcin zvezdnik se je nato sprehodil mimo domače obrambe, se poigral s tremi branilci Leganesa, ko pa se je znašel pred Jonom Amnderjem Serantesom, je nesebično podal Suarezu, ki je žogo le potisnil v gol. Takoj zatem je po levi strani prodrl Darwin Machis, ki je prišel mimo Javierja Mascherana, toda njegov poskus je Marc Andre ter Stegen ubranil, po drugem poskus Venezuelca pa je zadetek Leganesa preprečil Samuel Umtiti.

Mojstrovini Rafinhe in Gabriela
Pred polčasom je Barca še tretjič zadela. Akcijo je z domiselno potezo začel Messi, ki je poslal žogo mimo zadnje obrambne linije za Suareza, ki je podobno kot predtem Messi nesebično zaposlil Neymarja za 3:0. Udarna napadalna trojka Kataloncev je poskrbela tudi za četrti gol. Mojstrsko je z zunanjim delom v prostor Neymarju podal Suarez, veliko neumnost pa je naredil Bustinza, ki je Brazilca potegnil za roko. Z bele točke je zanesljivo zadel Messi.

Tudi po visokem vodstvu in odhodu Suareza z igrišča je Barcelona še naprej napadala. Messi je natančno meril po podaji Neymarja, a je Serantes odbil žogo v vratnico. V 64. minuti pa je izvrsten zadetek dosegel Rafinha, ki je s približno 20 metrov žogo poslal pod prečko. Tudi s panterskim skokom je bil Serantes brez moči. Častni zadetek je v 80. minuti dosegel Gabriel, ki je mojstrsko s prostega strela nekoliko z desne strani žogo zavrtinčil mimo živega zidu v mrežo.

Izjemna predstava Atletica
Pravi spektakel so videli gledalci na stadionu Vicente Calderon, kjer je Atletico kar s 5:0 odpravil Sporting iz Gijona. Colchonerosi so začeli sanjsko. Že v 2. minuti je Antoine Griezmann s strelom po sredini gola presenetil Ivana Cuellarja. V 5. minuti je Kevin Gameiro z leve strani kazenskega prostora sijajno zavrtinčil žogo z desnico in jo poslal v malo mrežico. Po pol ure igre je Koke podal do Griezmanna, ki je s 25 metrov močno streljal in srečanje je bilo odločeno (3:0). Najlepšo priložnost za goste je imel Jose Franco Burgui v 37. minuti, a se je izkazal Jan Oblak.

V 69. minuti je vstopil Fernando Torres. Tri minute zatem je povišal na 4:0 po podaji Angela Corree. "El Nino" je postavil končni izid z bele točke v sodnikovem dodatku.

Zmaga Reala brez Ronalda in Balea
Na nedeljski večerni tekmi je Espanyol izgubil proti madridskemu Realu z 0:2. Kraljevi klub ostaja na vrhu z maksimalnimi 12 točkami. Cristiano Ronaldo ni igral zaradi bolezni, Gareth Bale pa je poškodovan.

V prvem polčasu so bili Katalonci nevarni, dvakrat je zapretil Leo Baptistao. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je James Rodriguez spravil žogo mimo dveh branilcev Espanyola, nato pa s 25 metrov z levico matiral Diega Lopeza.

V 71. minuti je Lucas Vazquez z desne strani podal pred vrata, kjer je Karim Benzema le še podstavil nogo. Četrt ure pred koncem so imeli gostitelji najlepšo priložnost, Felipe Caicedo je poslal žogo pod prečko, s parado pa se je izkazal Francisco Casilla.