Lionel Messi je v španskem prvenstvu v neverjetni strelski formi. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je trenutno v odlični formi. Dva gola je dosegel proti Celti. Foto: EPA

Jordi Roura, ki ob odsotnosti Tita Vilanove vodi Barco, je v začetni enajsterici ponudil priložnost številnim nogometašem, ki sicer ne igrajo veliko. Na klopi so ostali Messi, Andres Iniesta in Xavi, ki je sicer poškodovan. Katalonci so jasno z vsemi mislimi usmerjeni na torkov povratni obračun v Ligi prvakov, ko bodo pred domačimi navijači na Camp Nouu poskušali preobrniti izid proti Milanu, ki je prvo tekmo dobil z 2:0.

V prvem delu je bil pri Barceloni najbolj razigran Thiago, ki je pripravil nekaj priložnosti napadalcem, ti pa niso bili najbolj razpoloženi. V 38. minuti je Dani Alves, ki je bil eden izmed najbolj razpoloženih, z desne strani podal žogo v kazenski prostor. Najvišji je bil Alexis Sanchez, ki je z glavo povedel Barco v vodstvo. V drugem polčasu je v igro vstopil Messi, ki si je hitro priigral nekaj priložnosti. Barcelona je sicer ves čas nadzorovala igro, v 88. minuti pa si je Argentinec v hitrem prodoru izmenjal dvojno podajo s Sanchezom, nato pa 's prve' z lobom premagal Danija Aranzubio ter zadel še na 17. prvenstveni tekmi zapored.

Po zmagi v Vigu Real zdaj drugi
Real pa je igral proti predzadnji Celti. V Vigu so nogometaši kraljevega kluba, za katerimi je izjemnih deset dni, saj so dvakrat ugnali Barcelono, v Ligi prvakov pa so izločili Manchester United, zmagali z 2:1. Junak zmage Reala je bil Cristiano Ronaldo, ki je znova potrdil, da je v zadnjem času v odlični formi. Real se je z novimi tremi točkami povzpel na drugo mesto, saj je Atletico doma moral premoč priznati Real Sociedadu (0:1).

V prvem polčasu so bili celo nevarnejši domači nogometaši, a se je Diego Lopez še enkrat več izkazal za pravo okrepitev po poškodbi Ikerja Casillasa. V drugem delu so pobudo prevzeli Madridčani. Luka Modrić je v 61. Minuti izvajal kot, domačim nogometašem je sicer uspelo odbiti žogo, vendar so jo gostje spravili v kazenski prostor, kjer je Cristianu Ronaldu uspelo premagati Javija Varasa. Dve minuti je Celta potrebovala za izenačenje. Zadel pa je Iago Aspas. V 72. minuti je Real dosegel odločilni zadetek. V kazenskem prostoru je Varas podrl rezervista Kakaja, z bele točke pa je bil uspešen Ronaldo.