Messi je najboljši strelec španskega prvenstva s 25 zadetki. V karieri je dosegel 650 golov, 585 za Barco in 65 za Argentino. Foto: EPA

Velike tri točke v boju za naslov prvaka za izbrance Ernesta Valverdeja na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan. Barcelona ima zdaj 57 točk in težko ji bo odvzeti nov naslov prvaka.

Sevilla zelo nevarna v prvem polčasu
Motivirani Andaluzijci, ki so v sredo izločili Lazio in se uvrstili v osmino finala Evropske lige, so povedli sredi prvega polčasa. Izvedli so šolski protinapad, Wissam Ben Yedder je potegnil po sredini in podal na desno stran, kjer je Jesus Navas z natančnim diagonalnim strelom z desno nogo zatresel mrežo. Štiri minute zatem je Ivan Rakitić z leve strani podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Messi z volejem z levico s 15 metrov mojstrsko izenačil.

Obramba Barcelone je zaspala tri minute pred odmorom. Pablo Sarabia se je izognil prepovedanemu položaju, obdržal je žogo na igrišču in jo podal na rob petmetrskega prostora, kjer je Gabriel Mercado z močnim strelom z desnico zatresel malo mrežico.

Luis Suarez je končal strelski post. Foto: Reuters

Messi z desnico izenačil na 2:2
Trener Valverde je moral nekaj spremeniti. Na začetku drugega polčasa sta vstopila Ousmane Dembele in Sergi Roberto. V 67. minuti je vratar Seville Tomaš Vaclik zelo slabo izbil žogo izpred svojih vrat. Rakitić jo je prestregel pred sredino igrišča in krenil v napad, na desni strani je našel Dembeleja, ki je na robu kazenskega prostora zaposlil Messija. Argentinski virtuoz si je žogo z levice nastavil na desnico in jo s 15 metrov poslal pod prečko.

Sanjski konec Barce
Barcelona je bila v zadnje četrt ure boljša. Pet minut pred koncem je rezervist Carles Alena poskušal s strelom z 20 metrov, žoga se je od Simona Kjaerja odbila naravnost do Messija, ki se je znašel sam pred Vačlikom in ga matiral z izjemnim lobom. To je bil njegov 50. hat-trick v izjemni karieri. V 93. minuti je Messi sijajno zaposlil še Luisa Suareza, ki je ušel obrambi gostiteljev in poslal žogo prek Vaclika v mrežo. Urugvajski napadalec na prejšnjih petih tekmah ni zadel, zapravil je številne priložnosti.

Bale je bil natančen z bele točke le štiri minute po vstopu v igro. Foto: Reuters

Real do zmage po dveh strelih z bele točke
Na stadionu Ciutat de Valencia se je kraljevi klub mučil z Levantejem in osvojil tri točke po dveh najstrožjih kaznih (1:2). Dve minuti pred odmorom je z enajstih metrov zadel Karim Benzema, potem ko je videosodnik presodil, da je šlo za igranje domačega branilca z roko v kazenskem prostoru.

Po uri igre je Jose Luis Morales z leve strani poslal predložek pred vrata, kjer je Roger z drsečim štartom preusmeril žogo v mrežo. Odločitev je padla v 78. minuti, ko je po prekršku nad Casemirom z bele točke zadel Gareth Bale. Valižan je le štiri minute prej zamenjal Benzemaja. Sodnik Ignacio Iglesias Villanueva je v 86. minuti izključil Nacha, ki je zaradi taktičnega prekrška prejel drugi rumeni karton. V zadnji minuti je Rochina, ki je že zapustil igro, z rezervne klopi ugovarjal in prejel drugi rumeni karton.

V sredo in soboto el clasica v Madridu
V sredo zvečer je na sporedu povratna tekma kraljevega pokala v Madridu, prva tekma se je končala z remijem (1:1). Prihodnjo soboto je na sporedu še prvenstveni el clasico na stadionu Santiago Bernabeu.