23-letni Belgijec Yannick Ferreira Carrasco je dosegel tri zadetke ob zmagi Atletica s 7:1. Foto: Reuters
Lionel Messi (Barcelona) ob vrnitvi po poškodbi z golom proti Deportivu
Lionel Messi je s 179. domačim zadetkom v La ligi postal rekorder, saj je na lestvici prehitel Telma Zarra (178), ki je med letoma 1940 in 1955 tresel mreže v dresu Athletic Bilbaa. Foto: Reuters

Sevilla je pri Leganesu slavila s 3:2, potem ko je zapravila prednost dveh golov. V 85. minuti je Andaluzijce osrečil Pablo Sarabia, ki je z razdalje z zavitim strelom zabil pravi evrogol.

Rezultate in statistiko tekem lahko v živo spremljate z mobilno aplikacijo RTV Šport

Vsega konec že do polčasa
Barcelona ni imela veliko dela z Deportivom, do polčasa je bilo že 3:0, pri čemer je prva dva gola dosegel Rafinha, tik pred odmorom pa še Luis Suarez. V 55. minuti je z rezervne klopi v igro vstopil prvi zvezdnik Kataloncev Lionel Messi, ki se je tako vrnil po zadnji poškodbi. Za gol je Argentinec potreboval le tri minute, ko si je izmenjal podajo z Neymarjem in z natančnim golom postavil končni izid 4:0.

Vodilni Atletico po slabem začetku razbil Granado
Vodilni Atletico Madrid je zadnjeuvrščeno Granado razbil s 7:1. Dvoboj se za Atletico ni začel po načrtu, saj je v 18. minuti Isaac Cuenca dosegel izjemen gol. Na robu 16-metrskega prostora je sprejel žogo, jo dvignil, se obrnil in z volejem zadel desni zgornji kot Oblakovih vrat. Po šoku so varovanci Diega Simeoneja potrebovali 20 minut za izenačenje, iz odbitka je izid poravnal Yannick Carrasco. Potem pa se je odprlo in Atletico je Granadi zabil še šest golov, pri čemer je Carrascu uspel hat-trick. V gostujočem moštvu ni bilo Reneja Krhina, ki se je poškodoval na torkovi reprezentančni tekmi z Anglijo.

Na zadnji sobotni tekmi je Real v Sevilli kar z 1:6 premagal Betis. Že ob polčasu je bilo 0:4.