Lionel Messi je za člansko reprezentanco zabil 56. gol. Foto: Reuters
Gabriel Jesus
19-letni Gabriel Jesus je novi up brazilskega nogometa. Foto: Reuters
Messi zadel za zmago Argentine

Gavči so v 7. krogu kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2018 premagali vodilni Urugvaj in sami skočili na vrh lestvice. Lionel Messi je v 43. minuti udaril z roba kazenskega prostora, žoga je zadela Joseja Maria Gimeneza in pristala v golu. Argentinci so sicer ves drugi polčas igrali brez izključenega Paula Dybale.
"Hvaležen sem ljudem za tak odnos, za ljubezen," je dejal Messi in poudaril, da je bila junijska napoved o upokojitvi iskrena. "Nikogar nisem hotel prevarati. Rekel sem, kar sem čutil. Zdaj sem srečen," je še dodal Messi, ki pa bo moral zaradi bolečin v dimljah izpustiti torkovo gostovanje v Venezueli. Zdravniki so mu predpisali počitek, strokovni štab pa ne želi tvegati. V Barcelono se bo vrnil že ta konec tedna.
Brazilija je prvič v svoji zgodovini dobila kvalifikacijsko tekmo v Quitu, kjer je premagala Ekvador s 3:0. Do visoke zmage so prišli šele ob koncu, Neymar je 72. minuti izkoristil 11-metrovko, nato je dva gola ob debiju zabil Gabriel Jesus.