Robinho je takole povišal na 2:0. Foto: EPA
Andrea Bertolacci
Andrea Bertolacci je nekoliko zagrenil življenje Juventusu. Foto: Reuters
Antonio Conte
Pred trenerjem Juventusa Antoniem Contejem je deset napornih dni in noči. Foto: EPA

Claudio Marchisio je v 8. minuti povedel Torinčane v vodstvo, a se je pozneje izkazalo, da je to vse, kar je v 36. krogu Serie A zmogla "stara dama". Juventusu ni pomagala niti izključitev Juana Guillerma Cuadrada v 54. minuti.

Velika napaka Buffona
Nasprotno, Lecce, ki se krčevito bori za obstanek med elito, je v 85. minuti po zadetku Andreja Bertolaccija izenačil na 1:1. Za gol je kriv vratar domačih Gigi Buffon, ki mu ni uspelo sprejeti žoge po podaji soigralca, tako da jo je Bertolacci poslal v mrežo.

Muntari in Robinho strelca v Milanu
Spodrsljaj Juveta je izkoristil branilec naslova Milan. Sulley Muntari je v 9. minuti z nekaj metrov potisnil v mrežo žogo po predložku Kevina Princea Boatenga z desne strani. Piko na i pa je v tretji minuti sodnikovega podaljška postavil Robinho, ki je "odbitek" po prostem strelu Zlatana Ibrahimovića z glavo poslal za hrbet sicer odličnega vratarja Atalante Andree Consiglija. Gledalci na tribunah so že predtem izvedeli za izenačenje v Torinu, kar so proslavili z glasnimi vzkliki.

V nedeljo milanski derbi
Juventus do konca prvenstva gostuje v Trstu, kjer se bo pomeril s Cagliarijem, in gosti Atalanto, medtem ko Milan že v nedeljo čaka derbi z Interjem, ki je tokrat s 3:1 klonil v Parmi, za konec pa rdeče-črni gostijo še odpisano Novaro.

90 minut za Handanovića, Cesarja in Jokića
Samir Handanović
se je z Udinesejem v Ceseni, za katero je Adrian Mutu zapravil enajstmetrovko, veselil minimalne zmage (0:1), s katero so se Videmčani na tretjem mestu izenačili z Napolijem. Prav Neapeljčani so že v torek z 2:1 porazili Palermo, pri katerem je Josip Iličić igral do 50. minute, nato pa odšepal z zelenice. Armin Bačinović je bil na klopi. Vso tekmo pa sta za Chievo ob remiju z Romo (0:0) odigrala Boštjan Cesar in Bojan Jokić. Valter Birsa je ob pomembni zmagi Genoe z 2:1 nad Cagliarijem (tekma je bila odigrana pred praznimi tribunami v Brescii) priložnost dobil od 79. minute.