Amauri je v dresu Juventusa blestel proti nogometašem Sampdorie. Foto: Reuters
Filippo Inzaghi in Alexandre Pato.
Filippo Inzaghi in Alexandre Pato sta se takole veselila drugega zadetka za Milan, ki pa je bil na koncu komaj dovolj za točko. Foto: Reuters
Samuel Eto'o in Mario Balotelli
Eto'o je v 10. krogih dosegel pet zadetkov. Foto: Reuters
Napoli - Milan.
Nogometaši Napolija so v izdihljajih tekme šokirali ekipo Milana. Foto: Reuters

Rdeče-črni so tekmo proti Napoliju začeli odlično in že v prvih šestih minutah povedli z 0:2. Mrežo je v 2. minuti po lepi podaji Clarencea Seedorfa zatresel zimzeleni Filippo Inzaghi, nekaj trenutkov kasneje pa je v bliskoviti akciji zadel še Alexandre Pato. V 86. minuti je rdeči karton pri gostih dobil Ignazio Abate, nato pa je šlo vse samo še navzdol. V 91. minuti je z razdalje izid na 1:2 znižal Luca Cigarini, dve minuti kasneje pa je gostujočega trenerja Leonarda razbesnel German Denis, ki je z glavo premagal Dido in poskrbel, da sta se ekipi razšli s točko.

Inter skoraj zapravil visoko zmago
Vodilni Inter je z zmago 5:3 nad Palermom povečal prednot pred Juventusom na štiri točke. Varovanci Joseja Mourinha so ob prvem polčasu vodili že 4:0, v drugem pa skoraj zapravili zmago. Upe Palerma o (vsaj) točki po dveh zadetkih Fabrizia Miccolija in golu Abela Hernandeza je zatrl Diego Milto, ki je šest minut pred koncem postavil končni izid. Pri prvakih sta s po dvema zadetkoma blestela Samuel Eto'o in Mario Balotelli. Po prekršku nad 19-letnikom v 7. minuti je hotel sam izvajati dosojeno 11-metrovko, zato ga je moral kapetan Javier Zanetti odriniti, tako da je lahko kazen izvajal Eto'o.

Petarda v mreži Sampdorie
Nogometaši Juventusa so derbi s Sampdorio začeli bliskovito, a so morali na prvi zadetek počakati do 26. minute, ko je žogo v mrežo poslal Brazilec Amauri. Tik pred koncem polčasa je vodstvo domačih podvojil Giorgio Chiellini. V 2. polčasu so se nogometaši "stare dame" popolnoma razigrali in zadeli še trikrat. Najprej je gostujočega vratarja premagal Mauro Camoranesi, še drugič pa se je med strelce v 62. minuti z zadetkom z glavo vpisal Amauri. Sampdoria je izid prek Giampaola Pazzinija sicer znižala, a je končnih 5:1 v 88. minuti postavil David Trezeguet.

Ferrara: "To je Juventusov duh!"
Po tekmi trener Juventusa Ciro Ferrara kar ni mogel skriti veselja. "Vse je šlo kot po maslu! Zadeli smo sicer pet zadetkov, toda bolj kot to me je navdušila želja po igri in zmagi, ki so jo prikazali moji varovanci. Še posebej pa to, da so skozi celo tekmo gostom zapirali prostor in se borili za vsak košček igrišča," je povedal presrečni 42-letnik in še dodal: "V zadnjem času smo zbrali nekaj slabih rezultatov, toda upam, da bomo od sedaj naprej igrali tako kot smo nocoj. To je Juventusov duh!"

Rimska kluba še vedno v težavah
V Rimu nogometni navdušenci nimajo nikakršnega razloga za veselje, saj sta tako Lazio kot tudi Roma ostala praznih rok. Navijače Lazia je v slabo voljo spravila igra njihovih ljubljencev, še posebej vratarja Fernanda Muslere, ki je bil glavni krivec za edini zadetek na domači tekmi proti Cagliariju. Dosegel ga je Alessandro Matri.

Še slabše je šlo Romi, ki je gostovala v Vidmu in utrpela še tretji zaporedni ligaški poraz. Njihov krvnik je bil Antonio Floro Flores, ki je gostujočega vratarja Donija premagal dvakrat. Za Romo je edini zadetek tik pred koncem polčasa dosegel Daniele De Rossi.