19-letni Stephan El Shaarawy je zadel že na prvi tekmi med Milanom in Udinesejem, ko je bilo septembra na San Siru 1:1. Foto: EPA
Antonio Di Natale
Antonio Di Natale je dosegel svoj 17. zadetek v tej sezoni, s čimer je prvi strelec Serie A. Ob njegovem odhodu z igrišča v 76. minuti je bil izid 1:0. Foto: EPA
Samir Handanović
Videmčani so na svojem stadionu v letošnji sezoni izgubili prvič. Do sobote je edino Juventus s Friulija odnesel točko (0:0). Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Varovanci Massimiliana Allegrija so dragoceno zmago dosegli v zadnjih 15 minutah, ko so z dvema zadetkoma naredili velik preobrat. Do tedaj nič ni kazalo na to, da bi lahko slavili.

Milan v prvem polčasu nemočen
V derbiju 23. kroga italijanskega prvenstva so namreč v 19. minuti povedli domači. Z roba kazenskega prostora je z levico zadel Antonio Di Natale. Žoga se je po njegovem udarcu odbila od noge Thiaga Silve, ki je stal pred njim, in v loku zletela v mrežo.
Udinese je v prvem polčasu izpeljal še nekaj nevarnih (proti)napadov, Milan pa je bil do odmora proti dobro organiziranemu Udineseju brez pravih idej. Za vrata Samirja Handanovića je bil nevaren le enkrat, ko se je v priložnosti znašel Stephan El Shaarawy.
Izenačil rezervist Maxi Lopez
V drugem polčasu so italijanski prvaki pritisnili, vendar so bili Videmčani še naprej nevarnejši. Ključno potezo je Allegri potegnil v 66. minuti, ko je tvegal in na zelenico namesto Antonia Nocerina poslal Maxija Lopeza.
Ta je 11 minut po vstopu na igrišče izenačil. Z leve strani je najprej streljal El Shaarawy, Handanović je njegov poskus odbil (morda bi lahko bolje posredoval), a le do osamljenega Lopeza, ki mu žoge iz bližine ni bilo težko pospraviti v mrežo.
Med junaki tudi Amelia
To je bil šok za Udinese, ki je bil tik pred tem dvakrat blizu povišanja vodstva na 2:0. Milanov vratar Marco Amelia je najprej ubranil strel Maurizia Domizzija, takoj zatem pa je s skrajnimi močmi z bravurozno obrambo čez prečko preusmeril še žogo po poskusu Danila.
Domači trener Francesco Guidolin je med obema priložnostma Di Nataleja zamenjal z Antoniom Florom Floresom. Že prej se je poškodoval Mauricio Isla, ki naj bi počival dlje časa.
Odločitev v 82. minuti
Gostje so v zadnjih minutah "zavohali kri". Danilo je na golovi črti še preprečil zadetek Robinhu, je pa obramba Udineseja znova pokleknila v 82. minuti. Popoln preobrat sta Milanu prinesla ista akterja kot izenačenje - Lopez in El Shaarawy. Zamenjala sta vlogi iz akcije za 1:1, Argentinec je pobegnil po desni strani in podal v sredino, 19-letni Italijan egiptovskega rodu pa je žogo iz prve poslal ob levi vratnici nemočnega Handanovića.
Oboji oslabljeni
Gostitelji so še vedno pogrešali Ganca Kwadwa Asamoaha in Emmanuela Baduja, ki igrata na afriškem prvenstvu, rdeče-črni pa imajo številne težave s poškodbami, saj zaradi njih manjka kar 11 nogometašev. Za nameček je kaznovan še Zlatan Ibrahimović, ki bo po rdečem kartonu na nedeljski tekmi proti Napoliju počival tri tekme.
V Bologni in Parmi preveč snega
Nedeljska tekma med Bologno in Juventusom, ki z dvema odigranima srečanjema manj zaostaja dve točki za Milanom, je bila zaradi obilice snega preložena, prav tako obračun med Parmo in Fiorentino.
Že v četrtek je Lazio v drugem polčasu z igralcem manj napravil izjemen preobrat proti Ceseni (3:2) in ima zdaj na tretjem mestu točko več kot Udinese. Tekma v Rimu je bila odigrana prej zaradi današnjega dvoboja v ragbiju med Italijo in Anglijo.

23. krog:
UDINESE - MILAN 1:2 (1:0)
Di Natale 19.; Maxi Lopez 77., El Shaarawy 85.

Udinese: Handanović, Benatia, Danilo, Domizzi, Basta, Isla ( 61./Pasquale), Pazienza ( 88./Torje), Fernandes, Armero , Abdi , Di Natale ( 76./Floro Flores).

Milan: Amelia, Abate, Mexes, Thiago Silva , Mesbah, Emanuelson, Ambrosini , Nocerino ( 66./Maxi Lopez), Seedorf, El Shaarawy, Robinho ( 88./Bonera).
Sodnik: Mauro Bergonzi
CAGLIARI - PALERMO 2:1 (0:0)
Pinilla 56., Dessena 81.; Hernandez 83./11-m
Iličić je igral vso tekmo, Bačinović (oba Palermo) je poškodovan.

RK: Konko 34./Lazio

MILAN 23 14 5 4 45:20 47 JUVENTUS 21 12 9 0 33:13 45 LAZIO 23 12 6 5 37:24 42 UDINESE 23 12 5 6 34:22 41 INTER 22 11 3 8 34:29 36 ROMA 22 10 5 7 36:26 35 NAPOLI 22 7 10 5 36:24 31 PALERMO 23 9 4 10 33:34 31 CAGLIARI 23 7 9 7 22:24 30 GENOA 21 9 3 9 31:38 30 FIORENTINA 21 7 7 7 23:19 28 PARMA 21 7 6 8 27:34 27 CHIEVO 22 7 6 9 19:28 27 CATANIA 20 5 9 6 23:29 24 ATALANTA (-6) 21 7 8 6 25:27 23 BOLOGNA 21 5 7 9 18:26 22 SIENA 21 4 8 9 21:22 20 LECCE 22 4 5 13 22:38 17 CESENA 22 4 4 14 15:34 16 NOVARA 22 2 7 13 19:42 13