Alexandre Pato je z dvema goloma pomagal k visoki zmagi Milana v uvodnem krogu italijanskega prvenstva. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimović
Navijače Milana je pred tekmo pozdravil tudi novi napadalec "rossonerov" Zlatan Ibrahimović. Foto: EPA
Francesco Totti
Kapetan Rome Francesco Totti je skupaj s soigralci proti vratom Cesene sprožil 24 strelov, a žoga ni hotela v mrežo. Foto: EPA
Massimo Donati
Massimo Donati je bil junak v Bariju. Foto: EPA
Siniša Mihajlović
Trener Fiorentine Siniša Mihajlović se je moral v uvodnem krogu zadovoljiti z remijem proti Napoliju. Foto: EPA

Že uvodni krog italijanskega prvenstva je postregel z nekaj presenetljivimi rezultati. Udinese, za katerega brani Samir Handanovič, je doma izgubil proti Genoi. Od favoritov za naslov se je izkazal le Milan, Inter je obrambo naslova začel z remijem v Bologni (0:0).

Vabljeni k branju:
- Matej Rijavec: napoved sezone

Pato junak na San Siru
Na San Siru je Milan pokazal, da letos misli resno! Varovanci Massimiliana Allegrija so ekipo Lecceja odpravili s kar 4:0. V vodstvo jih je v 16. minuti popeljal Alexandre Pato, ki je po podaji Massima Ambrosinija vratarja Antonia Rosatija premagal ob levi vratnici. Milančani so na vrata gostujoče ekipe planili kot sestradani volkovi, v 23. minuti je po podaji iz kota na 2:0 brez težav povišal Thiago Silva. Igra se je ves čas odvijala na polovici Lecceja, gostujoči vratar je moral pet minut kasneje po natančni globinski podaji Ronaldinha in strelu Pata še tretjič žogo pobrati iz svoje mreže.

V drugem polčasu so "rossoneri" v obrambi precej popustili, gostje so večkrat prišli do strela znotraj kazenskega prostora, vendar vrat Christiana Abbiatija niso resneje ogrozili. V izdihljajih tekme je končni izid rutinirano postavil Filippo Inzaghi.

Antonioli zaustavil podprvake
Že v uvodni tekmi nove sezone Serie A je prišlo do prvega presenečenja, saj Roma na svojem stadionu ni uspela premagati novopečenega prvoligaša Ceseno, v vratih katere je blestel 40-letni vratar Francesco Antonioli. Ta je v obup spravljal domače nogometaše, ki kar niso mogli verjeti, kaj vse je ubranil. Še najbolj se je izkazal v 80. minuti, ko je z dvojno obrambo po strelih Francesca Tottija in Stefana Okaka Chuke preprečil slavje nekaj več kot 36.000-glave množice. Gostje so bili najbliže zadetku v 20. minuti srečanja, ko je Juto Nagatomo po odlično izvedenem protinapadu žogo za las poslal mimo vrat.

Juventus začel, kjer je končal - s porazom
Nogometaši Juventusa so s porazom proti Milanu končali lansko sezono, brez točk pa so ostali tudi v uvodnem krogu letošnjega prvenstva. Tekma z Barijem je bila precej izenačena, trenutek odločitve pa je nastopil tik pred koncem prvega polčasa, ko je z roba kazenskega prostora po podaji Edgarja Alvareza vratarja Marca Storarija premagal Massimo Donati. V 93. minuti se je po predložku Alessandra Del Piera izjemna priložnost za izenačenje ponudila Giorgiu Chielliniju, ki pa je iz neposredne bližine žogo z glavo poslal čez gol.