Luka Zahović se je v Kranju dvakrat vpisal med strelce. Foto: BoBo
Triglav je večji del tekme igral z nogometašem manj, v 18. minuti je bil izključen David Zec. Foto: BoBo
Jan Mlakar je bil z naskokom najboljši posameznik na tekmi. Z bele točke se je vpisal med strelce, za nameček je svojo statistiko obogatil še s tremi podajami za zadetek. Foto: BoBo
Zadetki s tekme Triglav – Maribor

Mariborčani so že od prvega sodnikovega žvižga izvajali pritisk na vrata gostiteljev, njihovo napadanje je že v 13. minuti obrodilo sadove, ko je po Mlakarjevem predložku z desne strani iz neposredne bližine z glavo zadel Luka Zahović.

Kranjčanom se je že hip zatem ponudila priložnost za izenačenje, saj je prekršek za najstrožjo kazen na drugi strani igrišča storil Saša Ivković, a je Jasmin Handanović poskus Mateja Poplatnika z bele točke ubranil.

Triglav od 18. minute z igralcem manj
V 18. minuti je Triglav ostal brez izključenega Davida Zeca, ki je v kazenskem prekršku na nedovoljen način zaustavil Zahovića, si prislužil rdeči karton in Štajercem podaril enajstmetrovko. To je hladnokrvno izkoristil Jan Mlakar za 2:0.

Mlakar delil podaje za zadetek
Prevlada varovancev Darka Milaniča se je nadaljevala, na 3:0 je z avtogolom povišal Vlado Šmit. Toči zadetkov v kranjski mreži ni bilo videti konca, v drugem polčasu sta 'padla' še dva. Najprej je le nekaj minut po vstopu v igro, natančneje v 75. minuti, po novi Mlakarjevi podaji zadel Marcos Tavares, končni izid je iz neposredne bližine ob drugi vratnici s strelom pod prečko postavil Zahović. Tudi tokrat se je s podajo izkazal - Mlakar.