Šindži Kagava je poskrbel za nadaljevanje zmagovitega niza Borussie v spomladanskem delu Bundeslige. Foto: EPA
Mario Gomez
Mario Gomez je dosegel že 18. zadetek v letošnji sezoni nemškega prvenstva. Foto: EPA
Marco Reus in Mike Hanke
Marco Reus in Mike Hanke sta zrežirala novo zmago Borussie iz Mönchengladbacha. Foto: EPA

Izbranci Jürgena Kloppa tokrat niso navdušili 80.000 gledalcev na stadionu Westfalen. V prvem polčasu so jalovo napadali, dvakrat je vratarja Bernda Lena preizkusil Kevin Grosskreutz. V zadnji minuti prvega dela je Kagava potegnil po desni strani, se mojstrsko otresel branilca Bastiana Oczipke, si žogo premestil na levo nogo in jo s konico nogometnega čevlja poslal z diagonalnim strelom od vratnice v mrežo.

V drugem polčasu je imel najlepšo priložnost za izenačenje Andre Schürrle, a se je izkazal vratar Roman Weidenfeller. "Lekarnarji" so bili brez idej, gostitelji pa so nadzorovali potek srečanja in se zasluženo veselili pomembnih treh točk.

Kaiserslautern popolnoma nemočen v Münchnu
Na Allianz Areni je ob -12 stopinjah Celzija Bayern povedel že v 6. minuti. Franck Ribery je z desne strani podal pred vrata, kjer je najvišje skočil Mario Gomez in žogo z glavo s petih metrov ob bližnji vratnici poslal v mrežo. Gostje so nadaljevali z obrambno taktiko, Bavarci pa so imeli tri četrtine igralnega časa žogo v svoji posesti. Po pol ure igre je Toni Kroos s prostega strela podal pred vrata, kjer je Thomas Müller z glavo povišal na 2:0. Vratar gostov Kevin Trapp je stekel v prazno in Müllerju ni bilo težko zadeti prvič po 7. krogu.

Manuel Neuer je celo tekmo zmrzoval v golu, saj so bili gostje popolnoma nemočni. V drugem polčasu sta vstopila Arjen Robben in Ivica Olić. Nizozemec in Gomez sta imela še lepi priložnosti za 3:0, Kaiserslautern pa jo je na koncu še poceni odnesel.
Schalke na kolenih v Mönchengladbachu
Borussia iz Mönchengladbacha še naprej igra sijajno. V večernem derbiju so varovanci Luciena Favreja s 3:0 odpravili Schalke. V 2. minuti minuti je Patrick Hermann z desne strani podal pred vrata, kjer je Marco Reus z desnico zatresel mrežo. Veliko premoč gostiteljev na Borussia Parku je po četrt ure igre kronal Mike Hanke po podaji Juana Aranga. Končni izid je postavil Arango z izjemnim prostim strelom, v 32. minuti. Z 20 metrov je Venezuelec poslal žogo pod prečko, vratar Lars Unnerstall je bil nemočen.

Markus Babbel je debitiral na klopi Hoffenheima z remijem v Bremnu (1:1). Werder se je rešil z golom Marka Arnautovića v zadnji minuti.
Skibbe odpuščen po 52 dneh!
Le 52 dni je bil Michael Skibbe trener Herthe. Berlinski klub je v nedeljo sporočil, da je končal sodelovanje s trenerjem, ki je vodenje moštva prevzel šele 22. decembra lani, a ni dosegel niti ene zmage. Sodu je izbil dno polom na tekmi s Stuttgartom, ki jo je Hertha izgubila z 0:5. Skibbe je kot zamenjava za Babbla, ki je klub prav tako zapustil predčasno po sporu z vodilnimi. Za Skibbeja so decembra v Berlinu morali zaradi predčasne selitve plačati odškodnino turškemu klubu Eskisehirspor, pogodbo pa so sklenili do leta 2014. Za zdaj ni znano, kdo bo sedel na vroči trenerski stolček v nemški prestolnici.

Odkar je Skibbe prevzel Hertho, je berlinska zasedba v Bundesligi doživela štiri poraze, v četrtfinalu pa je Skibbe končal tudi tekmovanje v nemškem pokalu; dvoboji so se končali s skupno razliko v golih 1:12. Hertha je na 15. mestu, zadnjem, ki še neposredno zagotavlja obstanek med najboljšimi. Skibbe je šesti trener v nemški prvi ligi, ki je v tej sezoni izgubil službo.

21. krog:
BORUSSIA (D)
- BAYER (L) 1:0 (1:0)
Kagava 45.

Borussia Dortmund: Weidenfeller, Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer, S. Bender, Kehl, Blaszczykowski (86./Perišić), Kagava (89./Leitner), Grosskreutz, Lewandowski (77./Barrios).

Bayer Leverkusen: Leno, Čorluka (75./Ballarabi), Schwaab, Friedrich, Oczipka, Reinartz, Castro, Rolfes (61./Renato Augusto), L. Bender, Kiessling, Schürrle.

Sodnik: Günter Perl

BAYERN - KAISERSLAUTERN 2:0 (2:0)
Gomez 6., Müller 30.

Bayern: Neuer, Rafinha, Boateng, Badstuber, Lahm, Luiz Gustavo, Alaba, Müller (56./Robben), Kroos (82./Timoščuk), Ribery (78./Olić), Gomez.

Kaiserslautern: Trapp, Dick, Yahia, Abel, Jessen, Petsos, Sahan, Tiffert, Fortounis (64./Derstroff), Sukuta-Pasu (64./Schechter), Wagner.

Reus 2., Hanke 15., Arango 32.

Borussia Mönchengladbach: ter Stegen, Jantschke, Brouwers, Dante, Daems, Nordtveit (72./Marx), Neustädter, Herrmann (79./de Camargo), Arango, Reus, Hanke (90./Wendt).

Schalke: Unnerstall, Höger (79./Hoogland), Papadopoulos, Höwedes, Fuchs, Matip, Farfan (63./Draxler), Raul, Jurado (46./Metzelder), Obasi, Huntelaar.

Sodnik: Manuel Gräfe

AUGSBURG - NÜRNBERG 0:0

KÖLN - HAMBURGER SV 0:1 (0:0)
Guerrero 88.
Novaković je igral vso tekmo, Brečko (oba Köln) pa ni smel igrati zaradi rdečega kartona.