Cristiano Ronaldo je zmagoviti zadetek proslavil s slačenjem dresa. Foto: EPA
Levante
Razočaranje nogometašev Levanteja po prejetem tretjem golu. Foto: EPA
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez je bil dvakratni strelec na Camp Nouu. Foto: EPA

Vsi zadetki na tekmi v Valencii so bili doseženi v drugem polčasu. Gostitelje je v vodstvo po lepem protinapadu popeljal Senegalec Baba Diawara v 57. minuti. Madridčani so hitro izenačili. Štiri minute pozneje je namreč po strelu iz kota Angela Di Marie z volejem mrežo zatresel Sergio Ramos.
Ko je v 86. minuti Maročan Nabil El Zhar (rezervist) po izjemni samostojni akciji v kazenskem prostoru zagotovil Levanteju novo vodstvo, je kazalo, da bo skromni Real po porazu na madridskem derbiju prejšnjo soboto še drugič zapored ostal brez točk, toda s tem se nista strinjala Alvaro Morata in Cristiano Ronaldo, ki sta v zadnjih minutah poskrbela za olajšanje v vrstah kraljevega kluba.

Morata, ki je sredi drugega polčasa zamenjal Isca, je na 2:2 izenačil iz bližine, potem pa je Ronaldo močno streljal z desne strani kazenskega prostora, žoga se je na poti do gola od enega izmed domačih branilcev odbila v vratnico, od nje pa v mrežo. In kljub povprečni predstavi je Real iz Valencie odnesel vse tri točke.
Sanchez prvo ime tekme na Camp Nouu
Barcelona je dosegla še osmo zmago zapored in tako ponovila dosežek Reala iz začetka sezone s konca 80. let prejšnjega stoletja. Na Camp Nouu je bila s 4:1 boljša od Valladolida, dvakrat je v polno meril Alexis Sanchez. Gostje so sicer povedli v 10. minuti, ko je po strelu iz kota z glavo zadel Javi Guerra. Sanchez je hitro odgovoril z lepim strelom pod prečko s približno 18 metrov. V drugem polčasu je prvi zadel Xavi, nato je Neymar podal Sanchezu za 3:1, pri zadnjem zadetku pa sta Brazilec in Čilenec zamenjala vlogi.

Prvi zasledovalec Barcelone ostaja Atletico Madrid, ki je z dvema goloma Diega Coste z 2:1 porazil Celto.