Mura izločila aktualnega pokalnega zmagovalca

Gostitelji so v Fazaneriji še enkrat dokazali, da so zreli za elitno slovensko nogometno ligo, odlično so igrali, na vrata nasprotnika so sprožili 14 strelov, od katerih jih je kar deset zletelo v okvir vrat. Junak tekme, ki jo je v končnici prvega in ves drugi polčas gostujoča ekipa odigrala brez izključenega Žana Žužka, pa je bil z dvema zadetkoma Luka Bobičanec.

Gostje iz Domžal so tekmo sicer začeli bolje, v 15. minuti so povedli prek 19-letnega napadalca Rubina Hebaja, ki je zadel na drugi vratnici po podaji Lovra Bizjaka. Toda gostitelji se niso dali, po dobre pol ure igre je Bobičanec izid izenačil, potem ko je bil z volejem natančen z roba kazenskega prostora.

Za preobrat je le nekaj minut pozneje poskrbel Žiga Kous, ki je domžalskega vratarja Dejana Milića premagal z natančno odmerjenim strelom v vratarjev zgornji levi kot. Položaj se je za Domžalčane še poslabšal, ko je bil v 40. minuti srečanja zaradi prekrška nad Rokom Sirkom z neposrednim rdečim kartonom izključen Žužek. Prosti strel je mojstrsko izvedel Bobičanec, z roba kazenskega prostora je sprožil projektil v desni zgornji vratarjev kot. Milić je bil povsem nemočen.

Do konca tekme so si varovanci Simona Rožmana prizadevali zaostanek vsaj zmanjšati, a je obramba gostiteljev zdržala vse napade. Najbolj nevarno je bilo v 87. minuti, ko je Bizjak nevarno sprožil z roba kazenskega prostora, a se je s parado izkazal domači vratar Dean Šafariž.

Celje prek Ptuja v četrtfinale
Celjani so brez večjih težav zmagali na Ptuju (0:3). Povedli so v 36. minuti, ko je Nikola Gatarić v kazenski prostor poslal natančen predložek, Mitja Križan pa je z glavo neubranljivo žogo poslal v mrežo. Isti igralec se je do odmora še drugič vpisal med strelce, potem ko je po izbiti žogi izkoristil neodločnost v domači obrambi in iz protinapada hladnokrvno zaključil za 0:2. Celjani so bili boljši nasprotnik, v nadaljevanju so zadeli še enkrat in tako potrdili napredovanje v četrtfinale. V 78. minuti je Jucie Lupeta stekel za žogo, izigral zanko prepovedanega položaja in iz mrtvega kota z desne strani matiral domačega vratarja za končnih 0:3.