Nogometaši Interja in Juventusa so se v derbiju 8. kroga Serie A razšli brez zmagovalca. Foto: Reuters
Gianluigi Buffon
Gianluigi Buffon se je nekajkrat izkazal s pomembno obrambo. Foto: Reuters
Gonzalo Higuain
Gonzalo Higuain je potopil Fiorentino, ki pa kljub porazu ostaja vodilno moštvo italijanskega prvenstva. Foto: Reuters
false
Nogometaši Rome, ki so s 3:1 odpravili Empoli, zasedajo drugo mesto na prvenstveni lestvici. Foto: Reuters

Črno-modri so imeli lepo priložnost, da z zmago zasedejo vrh italijanskega prvenstva, potem ko je Napoli doma z 2:1 odpravil vodilno Fiorentino, a jim je načrte prekrižal razpoloženi Juventusov vratar Gianluigi Buffon, ki se je nekajkrat izkazal z odličnimi obrambami.

Zanesljiv je bil v Interjevih vratih tudi Samir Handanović, ki pa si je lahko v drugem polčasu po strelu Samija Khedire oddahnil, ko se je žoga odbila od okvirja vrat.

Buffon spretno zaustavil strel Brozovića
Že v 4. minuti so gostje priigrali prvo resnejšo priložnost, ki jo je zapravil Juan Cuadrado. Ta je ob bližnji vratnici Handanovića prisilil v pomembno obrambo, potem ko ga je odlično zaposlil Alvaro Morata. Igra se je nato malce umirila, strasti pa so se razvnele v 25. minuti, ko so Interjevi nogometaši zahtevali najstrožjo kazen, potem ko je z roko v kazenskem prostoru igral Leonardo Bonucci, a sodniška trojka v njegovem dejanju ni videla namere. Štiri minute pozneje se je moral z izjemno obrambo izkazati Buffon, ki je s konicami prstov v prečko odbil strel Marcela Brozovića.

Khedira zatresel vratnico
V nadaljevanju sta se ekipi borili predvsem na sredini igrišča, prvo pravo priložnost je po slabi uri igre zapravil Stevan Jovetić, ki se sicer ni izkazal s streli in podajami iz prekinitev. Z levico je sprožil 'iz prve', a je bil Buffon na pravem mestu. V 69. minuti so nato gostje iz Torina zatresli okvir vrat. Morata je pripravil strel Samiju Khediri, ki je iz bližine že premagal Handanovića, a žogo poslal v vratnico. V zaključku tekme je veliko priložnost zapravil še rezervist Mario Mandžukić, ki se je pred golom namesto strela odločil za podajo, ki pa ni obrodila sadov.

Iličić podal za zadetek
Vodilna Fiorentina je izgubila srečanje v Neaplju, kjer je zmagoviti zadetek ob zmagi z 2:1 za Napoli dosegel Gonzalo Higuain. Josip Iličić je igral od 52. minute dalje in se je izkazal s podajo za edini zadetek vijoličastih, ki ga je dosegel Nikola Kalinić.