Karim Benzema je zadel še desetič v letošnji sezoni. Foto: EPA
Bojan Jokič
Bojan Jokič je prejel drugi rumeni karton sezone, ob tem pa je v statistiko vpisal še drugo asistenco. Foto: EPA
Andre-Pierre Gignac
Prvi strelec Ligue 1 Andre-Pierre Gignac je proti Nici zabil 11. in 12. prvenstveni gol. Foto: EPA

Bordeaux se je z zmago povzpel tih pod vrh lestvice. Gostitelji, ki so lani proti "girondincem" doma klonili kar z 0:6, so na krilih razpoloženega napadalca Alexandra Licata po 50 minutah trdno držali tri točke. Gostje so se vrnili z dvema zadetkoma maroškega napadalca Marouaneja Chamakha. Po izenačenju v 88. minuti so bili nogometaši iz knježevine popolnoma pokirani, kar je izkoristil Fernado Cavenaghi v zadnji minuti.

Benzema odločil v Caenu
Po polovici francoskega prvenstva so največ točk zbrali nogometaši Lyona, ki so na zimski odmor odšli po zmagi nad Caenom (1:0). Edini zadetek na srečanju je v 43. minuti iz mrtvega kota dosegel Karim Benzema, to pa je bil njegov deseti gol v prvenstvu. Ob uspehu pa je imel tudi nekaj sreče, da ga sodnik ni poslal z igrišča, saj bi si moral za grob prekršek nad Jeremyjem Sorbonom prislužiti rdeči karton. Varovanci Clauda Puela so s tremi točkami prekinili niz štirih tekem brez zmage.

Birsa podajal, Jokič podal
Sochaux si je na gostovanju pri Nantesu priigral že peti zaporedni remi, kar "lionceauxe" z vsega 14 osvojenimi točkami še naprej uvršča v območje izpada. Bojan Jokič in Valter Birsa sta po daljšem času skupaj zaigrala za Sochaux od prve minute. Birsa je pomaknjen na levo krilo nekajkrat dobro zaposlil svoje soigralce, ki pa njegovih predložkov niso znali izkoristiti. Zato pa je prodor in predložek Jokiča za vodilni zadetek gostov vnovčil Mevlut Erding v 70. minuti. Pet minut pred koncem je Aurelien Capoue s polvolejem izenačil in poskrbel za delitev točk v Nantesu.

Skok Rennesa na 2. mesto
Z dvema poznima zadetkoma je Stade Rennes slavil v bretanskem derbiju proti Lorientu (2:1) in se vsaj za en dan zavihtel kar na drugo mesto francoskega prvenstva. Lorient je povedel z zadetkom branilca Jeremyja Morela v dodatku prvega polčasa, v nadaljevanju pa sta potek in izid tekme v zadnjih 16 minutah zasukala rezervista Asamoah Gyan in Moussa Sow.

Capoue 85.; Erding 70.
Jokič je odigral vso tekmo in v 43. minuti prejel rumeni karton, Birsa je igral do 74. minute.

GRENOBLE - LE MANS 2:1 (1:0)