Nik Omladič  je eden od najbolj obetavnih nogometašev Rudarja. Foto: MMC RTV SLO
Nik Omladič je eden od najbolj obetavnih nogometašev Rudarja. Foto: MMC RTV SLO
Marijan Pušnik
Marijan Pušnik uspešno krmari Rudarjevo barko. Foto: MMC RTV SLO
Rudar začel z zmago

V 8. minuti je z roba kazenskega prostora zadel Renato De Moraes, ki se je vrnil po poškodbi, v 87. minuti pa s prostega strela Nik Omladič.

Pušnik spočil nekaj igralcev
Rudarjev trener Marijan Pušnik je po nesrečno izgubljeni prvi tekmi v Evropski ligi proti Beograjčanom med gledalci pustil Marka Pokleko, Miho Goloba in Mirzo Mešića, na klopi pa sta začetek srečanja pospremila Damjan Trifkovič in Rusmin Dedič.

V 18. minuti bi Nafta skoraj izenačila, Damjan Ošlaj je stresel prečko. Naftaši so bili tudi v nadaljevanju prvega polčasa kar aktivni, a bi v 45. minuti lahko zaostajali že z 0:2. Drugi gol De Moraesa je glavni sodnik razveljavil zaradi domnevnega prepovedanega položaja.

Neučinkovita Nafta
V 56. minuti je imel novo lepo priložnost gostov Vedran Vinko, ki se je sam znašel pred Bobanom Savićem, a je ta uspešno odbil žogo. Vinko je nato pripravil priložnost Siniši Jankoviću, ki pa je iz ugodnega položaja streljal mimo vrat. V 73. minuti je Bojan Matjašec s približno 30 metrov poskušal presenetiti Savića, a je ta znova uspešno posredoval.

Tri minute pred koncem je vse upe Lendavčanov zatrl Omladič, ki je zadel desni spodnji kot vrat Tomaža Murka. V sodnikovem podaljšku je Luka Prašnikar zadel prečko, Aleš Jeseničnik pa je na golovi črti izbil nevaren strel Konstantina Vassilijeva.