Tekma v Murski Soboti je bila kljub bojaznim športna, Mura pa je prvič v tej sezoni premagala večne tekmece.

Tako izenačenega razpleta v I. SNL še ni bilo. V prvem polčasu je bila začasni prvak Olimpija, ki je proti Primorju povedla že v 2. minuti. Ko je Maribor zadel v Murski Soboti, je imel v rokah vse adute, takoj na začetku 2. polčasa pa se je v igro vključila še Gorica, potem ko je Šturm lepo zadel z roba kazenskega prostora.

Vrtnicam so delnice še zrasle ob rdečem kartonu igralca Maribora Mešanoviča in nato še izenačenju Mure. Sedemkratni prvaki so vse sile usmerili v napad, saj je bilo ob vodstvu Gorice z 2:0 jasno, da za naslov šteje le zmaga. Dokončno jih je pokopal Radosavljevič. Maribor je tako končal le na 3. mestu.

Gorica se mora ob slavju spomniti tudi na tekmo 5. kroga proti Olimpiji, ki se je končala z 0:0. Ker so Ljubljančani v drugem polčasu v igro poslali igralca, ki ga ni bilo v zapisniku, je Združenje klubov 1. SNL tekmo registriral z 0:3 za Gorico.